Skirtingi šaltiniai praneša, kad jau artimiausiomis dienomis turėtų pasirodyti giganto „Dell“ pasiūlymas nebrangių nedidukų nešiojamų kompiuterių rinkai. Kiek skiriasi tik įvairiose svetainėse skelbiamos datos – vienos praneša, kad naujovė pasirodys penktadienį, kitos – kad tik kitos savaitės pradžioje.

Na, kaip ten bebūtų, „Dell“ pasiūlymo ne taip seniai „Eee“ detonuotai rinkai laukti liko jau tikraisiai nedaug. Svetainė „Gizmodo“ teigia, kad kompiuteryje „Dell Inspiron Mini“ dirbs 1,6 GHz taktinio dažnio „Atom N270“ procesorius, 1 GB operatyviosios atminties. Teigiama, kad 8,9 colio įstrižainės ekrano raiška bus 1024×600. Vaizdo posistemę turėtų aptarnauti „Intel 945GMS UMA“ lustas, garso – ALC268.

Duomenis saugoti turėtų būti siūlomos versijos su 4, 8 arba 16 GB talpos SSD atmintinėmis. Nebus pamiršta ir belaidžio tinklo posistemė. Gali būti, jog kompiuteriukas turės ir bent kelių tipų atminties kortelių skaitytuvą. Operacinių sistemų – du variantai: „Windows XP“ arba „Ubuntu Linux“.

Tiesa, nėra visiškai aiškus ir pats kompiuteriuko pavadinimas – ore sklando trys galimos versijos: „Inspiron Mini“, „Inspiron 910“ ir „Inspiron Mini 9“. Kainos taip pat miglotos – nors „Gizmodo“ teigia, kad jos bus nuo 299 JAV dolerių, kitos svetainės praneša, kad mažasis „Dell“ kompiuteris kainuos apie 400$.