Jungtinių Valstijų kompanija „Dell“ turbūt nusprendė, jog gaminti rimtam darbui skirtus, daugiau biuro kompiuterius ir visiškai nepasipelnyti iš žaidėjų – neprotinga.

Jūsų dėmesiui – naujasis „Dell“ kompiuteris, skirtas būtent žaidėjams. Na, jei tiksliai, tai nėra kompiuteris – „XPS Gen4“ yra tik jo griaučiai (barebone).

„XPS Gen4“ atrodo įspūdingai – priekinėje BTX standarto korpuso dalyje šmėžuoja keletas apšvietimo efektų. Juos galima modifikuoti – pagal savo norus paskirstyti septynias spalvas. Tai atliekama iš BIOS sistemos.

Kompiuterio viduje – „Intel 925XE PCI Express“ mikroschemų rinkinys, palaikantis 1066 MHz pagrindinę magistralę.

Tokie kompiuterio griaučiai kainuoja gana nemažai – 1700 JAV dolerių. Atitinkama ir pilnai sukomplektuoto kompiuterio kaina. Štai „XPC Gen4“ su 3.46 GHz „Pentium 4 EE“ procesoriumi (dirba su 1066MHz magistrale), gigabaitu operatyviosios atminties, dviem SATA diskais po 400 GB ir „ATI x800 XT PCI Express“ vaizdo posisteme bei 19 colių monitoriumi kainuotų 5000 JAV dolerių, kas apytiksliai atitinka 13 000 litų.

Na, mano manymu, mokėti už kompiuterį per 10 tūkst. litų – daugiau nei ekscentriška 🙂 Net jei ir visi žaidimai jame veiktų puikiai…