Bendrovės „Infineon“ vadovas Max Kley viename iš interviu atskleidė, jog šiuo metu deramasi su investuotojais iš Kinijos dėl antrinės bendrovės „Qimonda“ gelbėjimo.

Puslaidininkių rinka pastaruoju metu išgyvena ne geriausiais dienas. Smunkantys pardavimai tempia kompanijos į duobę ir bėdų turi tiek pati „Infineon“, tiek ir jos DRAM padalinys „Qimonda“.

Pastaroji bendrovė, „Qimonda“, apie savo nemokumą paskelbė jau sausį, tad ir vykstančias derybas moderuoja bankroto bylos administratorius. Tuo tarpu patys „Infineon“ per artimiausius kelis metus taip pat turi sugalvoti kaip gražinti per milijardą eurų skolų. Bendrovė bandė jungtis su „Freescale“ ir NXP, tačiau dėl besikeičiančios situacijos rinkoje sandėriai neįvyko.

Anot „Infineon“ vadovo, dėl su „Qimonda“ susijusių reikalų yra pasiūlymų ir iš Europos investuotojų, tačiau gamybai kraustantis į Aziją daugiau logikos jis mato bendravime su šio žemyno gelbėtojais. Be to, M. Kley nepamiršta pridėti, kad puslaidininkių rinka turėtų daugiau rūpintis ir vyriausybės – esą jos neturėtų visos paramos orientuoti tik į ekologišką energetiką, kitas sritis.