Naujausio JAV paskelbto tyrimo duomenimis, filmų, muzikos bei programinės įrangos ir žaidimų piratavimas šios šalies ekonomikai per metus atneša net 58 mlrd. $ nuostolio.

Pateikiamas ir dar vienas įdomus paskaičiavimas. Teigiama, kad jei nebūtų piratavimo, vien JAV galėtų atsirasti daugiau nei 373 tūkstančiai darbo vietų – 123 tūkstančiai žmonių dirbtų ties apsaugų nuo piratavimo kūrimu ir jų veikimo užtikrinimu, na o visi likę – tiesiog kurtų naujus produktus saugiomis rinkos be piratavimo sąlygomis.

Duomenys grėsmingi, tačiau įdomu ir tai, kaip jie gauti. Šįsyk, priešingai nei daugelio ankstesnių tyrimų metu, buvo atsisakyta prielaidos, kad kiekviena piratinė kopija yra prarastas pirkėjas. Juk jei už „Photoshop“ reikėtų mokėti pilną kainą, visi naudojantys piratinę versiją originalios tikrai nepirktų, ar ne? Taigi, tyrėjai atsižvelgė į tai bei skaičiavimuose naudojo koeficientą, kuris daugiau ar mažiau turėtų atspindėti realią padėti. Deja, koks jis – nežinia, na o tai kelia abejonių ir viso tyrimo patikimumu.