Gandai apie silpniausia ir kartu pigiausią naujos kartos (neskaitant senųjų antrą ar net trečią kartą rebrand’inamų HD 7300 – HD 7600 serijų atstovų) AMD vaizdo plokštę sklando jau nuo balandžio mėnesio. Na o dabar šios, Radeon HD 7730 vardu žinomos, grafinės kortos įžengia ir į parduotuvių lentynas.

Šios plokštės, kaip ir visos HD 7700 serijos atstovės (apart HD 7790) turės Cape Verde grafinį branduolį. Tiesa, tai bus pati jo paprasčiausia versija Cape Verde LE. Kai paprastoje HD 7770 plokštėje esančioje versijoje randame 640 Shader procesorių, čia jų telikę tik 384. Šalinant komponentintinius vienetus sumažėjo ir tekstūrinių vienetų kiekis – iš 40 pasiliko 24. ROP vienetų tiek HD 7770, tiek HD 7730 yra 16, kaip ir galima buvo tikėtis iš AMD, kuri jų nėmėgsta „nukarpyti“.

Kaip ir vienu laipteliu aukščiau AMD rikiuotėje stovinti Radeon HD 7750 bus galima dvejose versijose – su GDDR3 arba GDDR5 atmintimi. Kaip ir galite tikėtis GDDR5 versija turi žymiai našesnį atminties veikimą.

GDDR3 versijos specifikacijos atrodo taip:

Tuo tarpu GDDR5 plokštė pasižymi tokiomis savybėmis:

Sapphire pristatė dvi HD 7730 plokštės versijas – vieną su 2GB GDDR3 tipo atminties, o kitą – su 1GB GDDR5 atmintimi. Jos pasižymės lentelėse nurodytomis specifikacijomis.

MSI taip pat pristatė dvi plokštės versijas – vieną su GDDR3, o kitą su GDDR5 atmintimi. Pastaroji iš esmės niekuo nesiskiria nuo Sapphire parengto varianto, tačiau to paties negalime pasakyti apie pigesniąją GDDR3 versiją. Ji vietoj 2GB turės 1GB grafinės atminties. Tačiau reikia pastebėti, kad ji yra žemo profilio korta, turinti vieno aukšto aušintuvą ir palaiko siaurus galinius išplėtimo lizdus. Dėl šių savybių ji turėtų traukti ypač kompaktiškų sistemų savininkus.

Turimais duomenimis ir PowerColor įsilies į HD 7730 plokščių rinką. Tiesa kol kas jos nėra oficialiai anonsuotos, tačiau Ukrainos tinklalapiai siūlo įsigyti tiek 1GB GDDR3, tiek 2 GB GDDR5 versijas. Nesistebėtume jei jomis pradėtų prekiauti kitos TUL partnerės Club3D ir VTX3D.

Pagrindinė Radeon HD 7730 vaizdo plokščių konkurentai bus nVidia ruošiamos GeForce GT 640 grafinės kortos. Deja buvo nuspręsta HD 7730 vaizdo plokštes pristatyti ne visame pasaulyje o tik pasirinktose rinkose. Ar tarp jų yra ir Lietuva, kol kas nėra atskleidžiama, bet kad šios plokštės bus prieinamos kai kuriose Europos šalyse, kurios produkciją ima iš tų pačių Sapphire padalinių, kaip ir Lietuvoje esantys pardavėjai. Jeigu pasirodys Lietuvoje, šios plokštė turėtų būti kainų segmente tarp 200 ir 250 litų.

Sapphire, MSI, Games.lt