Savo kubo formos kompiuteriais pamažu garsėjantys „Shuttle“ pristatė naujus kuklių gabaritų kompiuteriuko „griaučius“ (barebone), į kuriuos galima statyti ne įprastinius, o dažniausiai nešiojamuose kompiuteriuose sutinkamus „Pentium M“ ir „Celeron M“ šeimų procesorius.

Kompanijos atstovų teigimu, rimčiausias naujojo „Shuttle XPC SD1“ privalumas turėtų būti itin tylus darbas, kurį ir lems tai, kad naudojami mažiau šilumos išskiriami nešiojamiesiems skirti procesoriai. Mažiau šilumos – mažiau ventiliatorių, o drauge ir jų skleidžiamo triukšmo.

„Shuttle XPC SD1“ griaučius sudaro pagrindinė plokštė su integruotomis vaizdo, tinklo bei 7.1 garso posistemėmis. Kompiuteris turės „USB 2.0“, „FireWire“ bei kitų standartų jungtis. Maitinimo bloką aušinantis ventiliatorius neturėtų skleisti daugiau nei 24dB triukšmo. Įdomu tai, kad pats maitinimo blokas bus ne kompiuterio viduje, o išorėje.

Kuklaus, bet man asmeniškai gana patrauklaus dizaino „Shuttle XPC SD1“ gana greitai turėtų pasirodyti viso pasaulio parduotuvėse. Prognozuojama šių „griaučių“ kaina Europoje – apie 416 eurų.