Didelio populiarumo pirkėjų tarpe sulaukęs „ASUS Eee 4G“ nešiojamas kompiuteris netruko sulaukti ir konkurentų dėmesio. Jau pasirodė ar bent anonsuotas ne vienas galimybėmis ir kaina į „Eee 4G“ panašus kitų bendrovių gaminys – „ONE“, „Cloudbook„, „G10IL„..

Lyg to dar būtų ne gana, į pigesnių nei 300 JAV dolerių nešiojamų kompiuterių rinką bando spraustis bendrovė „NorhTech“, kuri rengiasi pasauliui pristatyti savo nediduką „Gecko“ kompiuterį. Pastebėtina, kad „NorhTech“ užsiima tik jo kūrimu, techninius kompiuterio gamybos darbus atliks „Quanta“.

Žinomi ne visi „Gecko“ techniniai parametrai, tačiau jau aišku, kad jame dirbs 1 GHz taktinio dažnio „VIA C7M ULV“ lustas, PATA sąsajos kietasis diskas (tikėtina galimybė rinktis modelį su SSD), integruota vaizdo posistemė bei „Linpus Linux Lite“ operacinė sistema. Ekrano įstrižainė kukli – tie patys 7 coliai kaip ir pas „Eee 4G“.

Daugiau žinių apie „Gecko“ laukiama jau artimiausiu metu – prekyboje šis kompiuteris turi pasirodyti dar iki metų vidurio.