„Creative“ rado naują pelno šaltinį – kompanija užpatentavo „ZEN“ serijos nešiojamų MP3 grotuvų vartotojo sąsają Jungtinių Valstijų patentų biure.

Patentavimu turbūt buvo užsiimta ne veltui – „Creative ZEN“ interfeisas laikomas palyginti patogiu, kalbant apie didelės talpos MP3 grotuvus. Jį, beje, naudoja ne tik „Creative“, bet ir „Apple“ bei kitos grotuvus gaminančios kompanijos. Tai tiesiog visuotinai savaime suprantamas dalykas ir niekas ligi šiol savo teisių į jį nereiškė.

Na o dabar „Creative“ teigia, kad grotuvo meniu sistemą bei navigacijos joje principą jie sugalvojo pirmieji. Tvirtinama, jog tai nutiko prieš net penkerius metus, kuomet rinkoje pasirodė „NOMAD Jukebox“ grotuvas. Populiarusis „Apple iPod“ grotuvas, naudojantis tuos pačius valdymo principus, pasirodė metais ir vienu mėnesiu vėliau.

„Creative“ užsiminė, jog sąsajos patentavimo imtasi ne šiaip sau – gali būti, kad bus bandoma išieškoti pinigines sumas iš tokį pat principą savo gaminiuose naudojančių kompanijų. Visgi atsakymą į klausimą, ar ketinama kibti į atlapus patiems „Apple“, „Creative“ atstovas nutylėjo.

Hmmm… Reikia pastebėti, kad „Apple“ gali būti tikrai per stambus žvėris „Creative“ priekabėms. JAV patentų niuansai galioja tik šios šalies teritorijoje, na o joje „Apple“ grotuvai niekaip nenori pasitraukti iš perkamiausiųjų sąrašo viršaus. Jungtinėse Valstijose „Apple“ tenka net 90% kietuosius diskus dainoms saugoti naudojančių grotuvų rinkos.