„Peer-to-peer“ tipo programas pamėgę amerikiečiai sunerimę – dėl suaktyvėjusių autorių teisių gynėjų veiksmų, vis daugiau „BitTorrent“ tinklo nuorodas pateikiančių tinklalapių blokuoja naršytojus iš JAV. Štai vien per pastarąją savaitę populiari svetainė „Isohunt.com“ užblokavo lankytojus iš JAV, na o „Demonoid.com“ ėmė blokuoti Kanados ryšio paslaugų tiekėjų IP adresus.

Kanadoje patalpinta „Isohunt.com“ svetainė buvo pas save ir patalpinusi pranešimą, kad JAV interneto vartotojai oficialiai pradedami blokuoti ne tik joje, bet ir dukteriniuose projektuose „Torrentbox.com“ bei „Podtropolis.com“. Toks sprendimas aiškinimas priešišku JAV organizacijų požiūriu į „Peer-to-peer“ sistemas apskritai. Beje, Isohunt.com laikoma viena iš mažiausiai piktybiškų tokio tipo svetainių, nes pati naujų „BitTorrent“ tinklo nuorodų neieško, viso labo patogiau perpublikuoja tai, ką paskelbia „The Pirate Bay“ ir „TorrentBox“.

Tuo tarpu „Demonoid.com“ svetainės lankytojus iš Kanados pasitinka pranešimu, jog iš šios šalies autorių teisių gynėjų gautas įspėjantis laiškas privertė susirūpinti ir nuo šiol kanadiečiai į tinklalapį pakliūti negalės. Žinoma, visuomet galima naudoti įvairius „proxy“ serverius, bet kažin, ar didelė dalis vartotojų to imsis.

Plačiai nuskambėjusiais 2004 metais atlikto tyrimo duomenimis, „BitTorrent“ tinklu perduodami duomenys sudaro iki trečdalio viso interneto informacijos srauto. Ir nors tai skamba menkai įtikinamai, autorių teisių gynėjų dėmesys šiam „Peer-to-peer“ tinklui nemažėja. Nieko nuostabaus – kur jau kur, o jame piratavimas tikrai klęsti.

Tiesa, ne visi „BitTorrent“ nuorodas skelbiantys tinklalapiai į prieš juos nukreiptus veiksmus reaguoja rimtai. Štai „PirateBay“ net viešai skelbia gautus įspėjimus bei savo komiškus atsakymus į juos. Poziciją dažnai lemia geografija – lengva dirbti, kuomet tarnybinės stotys stovi šalyse, kuriose autorių teisių apsauga niekam nerūpi.