„Microsoft“ įkūrėjas ir vadovas Bilas Geitsas viename iš interviu pareiškė, jog pagrindinė priežastis, kodėl korporacija ėmėsi remti HD DVD optinių diskų standartą yra pernelyg paranojiškos „Blu-ray“ apsaugos nuo piratavimo priemonės.

Kas konkrečiai užkliuvo Geitsas nenurodė. Jis teigia, kad „Blu-ray“ autorinių teisių apsaugos mechanizmai vartotojams veikiausiai sukeltų daugiau bėdų, nei duotų naudos, net jei jie diską įsigijo legaliai.

Greta šių priekaištų B. Geitsas neužmiršo pridurti, jog žvelgiant vien iš techninės pusės, „Blu-ray“ tikrai nėra prastas formatas. Jei jį sukūrę „Sony“ sutiktų sumažinti saugumo lygį, „Microsoft“ galbūt ir apsvarstytų savo sprendimą remti HD DVD iš naujo.

Gana įdomi Geitso mintis iš to paties interviu – jis mano, kad HD DVD ir „Blu-ray“ bus paskutinieji nešiojamų laikmenų formatai kompiuterių istorijoje. Vėliau juos turėtų pakeisti spartus interneto ryšys. Mintis drąsi ir šiandien gal ir gali atrodyti beprotiška, bet pagalvojus geriau… nieks negali žinoti, kaip ten viskas bus po kokių 7 metų.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti kitų metų pradžioje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos. Savo paramą HD DVD formatui yra paskelbusios ir „Intel“ bei „Microsoft“

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa (du sluoksniai), o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ ir „Twentieth Century Fox“ kino kompanijos. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.