Bendrovė „Wisair“ sumanė neabejotinai naudingą dalykėlį – bevielį USB skirstytuvą (USB hub). Jis turėtų palengvinti gyvenimą ir sumažinti laidų raizgalynę ties daugeliu kompiuterių.

Įrenginys iš esmės yra įprastinis USB skirstytuvas, prie kurio galima jungti 2 arba 4 (priklausomai nuo modifikacijos) USB įrenginius. Patogumas slypi tame, kad su pačiu kompiuteriu šis skirstytuvas bendraus bevieliu ryšiu, per į USB lizdą jungiamą imtuvą-siųstuvą. Duomenų greitis perduodant juos per tokį skirstytuvą neviršys 110Mbps, bet to daugeliu atveju ir pakanka.

Pabandykime įsivaizduoti. Tarkime turim kompiuterį bei krūvą prie USB jungiamų įrenginių – klaviatūrą, pelę, skenerį, spausdintuvą, mikrofoną (būna ir tokių). Jungiame juos prie patogiai nuošaliam stalo kampe tupinčio skirstytuvo ir viskas – nereikia vargti su kabelių tiesimu paties pastalėje stovinčio kompiuterio link. Itin daug naudos iš vis to turės nešiojamųjų savininkai, kurie namuose gyvenančių įrenginių gausybę prie savo notebook‘o galės prijungti per vieną vienintelį į USB statomą daikčiuką. Tikrai neblogai.

Bevielio USB skirstytuvo pasirodymo rinkoje data ir kaina kol kas neskelbiamos.