Teoriškai jau nuo vakar keisdami mobiliojo ryšio operatorių turėtume galėti pasilikti savo telefono numerį bei visas su juo susijusias paslaugas. Kaip tai veiks praktiškai – pamatyti turėtumėm jau šią savaitę, kuomet po švenčių į darbą grįš mobiliojo ryšio tiekėjai.

Ligi šiol perkeliant savo numerį pas kitą operatorių į jį einantys skambučiai nebuvo prarandami, tačiau tekdavo atsisakyti SMS ir MMS žinučių – joms buvo skiriamas kitas numeris. Šis tarpinis numerio perkeliamumo variantas buvo įdiegtas tol, kol bus sukurta vieninga duomenų bazė, valdysianti numerio perkėlimą.

Tai jau lyg ir nutiko, tačiau viena iš konkurso bazei kurti nelaimėjusių įmonių grasina kreiptis į teismą. Nagrinėjant bylą pilno numerio perkeliamumo veikimas gali būti sustabdytas. Nors tai ir mažai tikėtina, bet įmanoma.

Numerio perkeliamumas veikia nemažoje dalyje Europos valstybių. Manoma, kad jis liberalizuoja telekomunikacijų rinką bei suteikia galimybę rinktis priimtiniausią paslaugos tiekėją. Suprantama – jei netenkina dabartinio operatoriaus paslaugos, einame pas kitą ir išsaugome numerį bei galimybę gauti skambučius ir žinutes į jį. Per pirmąjį pilno perkeliamumo veikimo pusmetį juo Europoje pasinaudojo labai įvairus skaičius abonentų. Kai kuriose šalyse jis siekė vos 0,2%, tuo tarpu kitose – iki 10%. Bet kokiu atveju aišku viena – masinės migracijos tarp ryšio operacijų perkeliamumas nepradeda.

Na ką gi, reikės jau ryt imti dairytis geresnės priebėgos nei dabartinis mobiliojo ryšio operatorius. Jei rasiu – bėgu 😉