Keletą pastarųjų savaičių sklandė mažai įtikėtini gandai, ne va „Apple“ svarsto galimybes nuo pat pirmųjų „Macintosh“ kompiuterių naudojamus „PowerPC“ procesorius iškeisti į „Intel“ produktais. Na, gandais mažai kas tikėjo… Pasirodo – be reikalo.

„WWDC 2005“ konferencijoje „Apple“ vadovas Steve Jobsas paskelbė, jog „Apple“ ketina pradėti „Macintosh“ kompiuteriuose naudoti „Intel“ procesorius vietoje „PowerPC“ analogų. Perėjimas prie „Intel“ produkcijos turėtų būti pradėtas 2006 metų birželį ir baigtas po metų – 2007 viduryje. Tuomet prekyboje jau neturėtų būti likę nė vieno „Apple“ kompiuterio su „PowerPC“ procesoriumi.

Parėjimas prie „Intel“ procesorių – sudėtingas procesas bei nemenkas išbandymas esamiems „Mac“ šeimos kompiuterių vartotojams. Jiems „Apple“ ketina pasiūlyti programą-emuliatorių „Rosetta“, kuri leis „Apple“ kompiuteriuose su „Intel“ procesoriais paleisti jų pirmtakams su „PowerPC“ čipais skirtas programas.

Kol kas neaišku, ar būsimą nauja „Apple“ kuriama operacinė sistema „Leopard“ bus skirta kompiuteriams su „Intel“ procesoriais, tačiau toks įvykių scenarijus atrodo labiausiai tikėtinas.

Steve Jobsas nenoriai kalbėjo apie priežastis, privertusias „Apple“ žengti bene revoliuciningiausią žingsnį kompanijos istorijoje bei pakeisti naudojamų procesorių tipą. Anot jo, viena iš pabėgimo nuo IBM kuriamų „PowerPC“ procesorių priežasčių buvo prastos jų perspektyvos – kol kas nepavyksta sukurti 3GHz spartos modelių.

Na, kaip ten bebūtų, įvykis tikrai neeilinis. Pranešimo apie būsimus pokyčius pakako, kad „Apple“ akcijų vertė smuktelėtų, na o rinkos ekspertai prognozuoja tamsią ateitį. Prognozės grindžiamos teiginiu, kad ligi šiol „Apple“ kompiuterių pirkėjai mokėjo pinigus ne tik už operacine sistema ar joje veikiančias programas, bet ir už visą puikiai veikiantį bei subalansuotą įrenginį. Tuo tarpu būsimų kompiuterių su „Intel“ procesoriais galingumas bei stabilumus – neaiškūs bei sunkiai nuspėjami.

Kita specialistų stovykla mano, jog sprendimas pakeisti procesorių gamintoja ilgainiui gali pasiteisinti, nors iš pradžių ir gali kilti šiokių tokių problemų. Na, Steve Jobs turbūt ne veltui laikomas IT rinkos genijumi.

„Apple“ sprendimu perbėgti į „Intel“ stovykla bene daugiausiai pagrindo piktintis turi kompanija IBM, kurį įvykius kol kas komentuoja labai santūriai ir pabrėžia, jog „PowerPC“ gamyba nebus stabdoma – jie montuojami į naujos kartos konsolę „Xbox 360“.

Daugiau apie „Apple“ sprendimą naudoti „Intel“ procesorius ir tai galėjusius lemti veiksnius galite sužinoti perskaitę išties išsamų straipsnį tinklapyje „Anandtech“.

Pabaigai – liūdnas faktas. Ilgametis „Apple“ vadovas bei vienas iš IT rinkos guru Steve Jobs’as kompanijos kompiuterių su „Intel“ procesoriais pasirodymo gali ir nesulaukti – jis serga vėžiu. Medikai spėja, jog geriausiu atveju šis išties daug IT pasaulyje nuveikęs žmogus gyvens dar penkerius metus. Geriausiu atveju… Sad :/