Vienoje iš savo kalbų „Microsoft“ įkūrėjas bei dabartinis „vyriausias programų architektas“ Bilas Gatesas pareiškė, kad ateityje jis nemato vietos tokiai įprastai kompiuterio daliai kaip klaviatūra.

Na taip, pareigos keistos, bet būtent „chief software architect“ vadinasi Bilo darbas kol jis liepos mėnesį visiškai pasitrauks iš „Microsoft“. Gateso teigimu, klaviatūros turėtų užleisti vietą kalbos atpažinimui bei lietimui jautriems ekranams.

Visgi perėjimas prie kitokio valdymo nebus lengvas. Bilas Gatesas „Microsoft“ pasiryžimą ateityje daugiau dėmesio skirti šioms technologijoms vadina vienu iš rimtų pasirinkimų, kurie šiandien daromi.

„Microsoft“ tiki, kad jau po penkių metų interneto paieškos sistemos apdoros daugiau žodinių, nei tekstinių užklausų. Taip Gatesas pareiškė sakydamas kalbą daugiau nei tūkstančiui Carnegie Mellon universiteto studentų.

Kalbant apie taikomąsias programas Bilas mano, jog kalbos atpažinimas ir lietimui jautrūs ekranai visų pirma paplis tarp mokslininkų, dirbančių su dideliais informacijos kiekiais. Anot jo, „Microsoft“ stengiasi aktyviai bendradarbiauti su tiksliųjų mokslų atstovais, nes jie apdoroja daugybę informacijos ir būtent iš jų poreikių galima išvystyti nemažai naudingų techninės įrangos patobulinimų.