AMD rengiasi pristatyti naująsias HD 7000 serijos plokštes. Jų gamyboje naudojama moderni 28 nm architektūra, kuri pakeis senesniąją 40 nm, pastaroji dominavo pastaruosius du metus. Tai leis optimizuoti elektros sąnaudas ir pasiekti didesnę spartą.

Ką tik paaiškėjo naujųjų plokščių techninės specifikacijos. Žinomi tiek silpnesniųjų plokščių, kurios pasirodys greičiau, tiek vėlesnių ir galingesnių techniniai duomenys. O jie tikrai maloniai džiugina. Naujosios grafikos kortos pasižymės didele sparta ir mažomis elektros sąnaudomis.

Kaip jau ir minėjau, ankščiau bus pristatytos pigesnės ir silpnesnės plokštės. Iš pradžių bus išleistos Radeon HD 7850 ir HD 7870 (Thames branduolys) bei Radeon HD 7670 ir HD 7570 (Lombok branduolys) grafikos kortos. Iškarto žvilgtelėjus į jų specifikacijas apima nuostaba – jos naudoja daugiau nei du kartus mažiau energijos nei analogiški Radeon HD 6000 serijos produktai. Plokštėse naudojama VLIW4 Shader’ių architektūra, kuri buvo galima tik aukštos klasės HD 6900 serijoje. Detalios šių plokščių specifikacijos atrodo štai šitaip:

Na o galingiausios plokštės bus dar įspūdingesnės. Tai Tahiti branduoliu paremtos Radeon HD 7950 ir HD 7970. Galingiausių iš jų branduolys dirbs rekordiniu 1 GHz dažniu. Ji  taip pat turės daugiau, nei 2000 Shader procesorių, tai rekordas, jei žiūrėsime į vieno GPU vaizdo plokštes. Jie bus paremti dar naujesne GCN technologija, kuri iki šiol dar niekur nebuvo matytos.

Maitinimo blokų gamintojams tikrai nereikia persistengt kuriant naujus modelius. Radeon HD 7970 sunaudos vos 190W energijos. Tai net  60W mažiau nei atitinkamos klasės senesnės plokštės. Dažnai šis skaičius, pasirodžius naujos kartos plokštėms ne tik nesumažėja, bet ir pastebimai išauga. Naujųjų galiūnių duomenys atrodo tikrai įspūdingai:

Na o skaniausią saldainiuką palikau pabaigai. Dar kartą pažvelkite į atminties specifikacijas. HD 7970 efektyvusis atminties dažnis siekia net 8000 MHz! Tai pavyko pasiekti į Tahiti plokštes įmontavus XDR2 atminties modulius, pakeitusius populiariuosius GDDR5. Iki šiol XDR tipo atmintis buvo sutinkama tik žaidimų konsolėse. Jose greita, didelio pralaidumo atmintis kompensavo mažą atminties kiekį. Na o čia bus ir didelis atminties kiekis, ir didelis jos pralaidumas.

Jei darbinį GDDR5 atminties dažnį reikia paverst į efektyvųjį jį dauginame iš keturių. Tuo tarpu XDR2 atmintyje jis dauginamas net iš aštuonių. Tai leis ateityje šiai atminčiai perkopti net 12 GHz ribą! Ar nVidia siūlys naujojo tipo atmintį savo plokštėse dar nėra žinoma, tačiau galima prsiminti, jog ši kompanija vėlavo ir su GDDR5 atminties atėjimu. Tada prasidėjo vieni blogiausių metų kompanijos istorijoje.

Netrukus mus pasieks dar įspudingesnis produktas, turintis New Zeland kodinį vardą. Greičiausiai ji vadinsis Radeon HD 7990 vardu, ir manau jog jau supratote jog ji bus paremta dviem Tahiti branduoliais. Manau, kad HD 7990 specifikacijas jau galima nuspėti ir dabar – du Tahiti XT branduoliai ir tas pats dažnis kaip ir HD 7970 plokštėje. Toks variantas būna dažnai taikomas, nebent norint semažint TDP reitingą nuleidžiami dažniai ar atliekami kiti pakeitimai, tačiau šiai plokštei tai neturėtų grėsti.

Lombak ir Thames branduoliais paremtas plokštes AMD planuoja pristatyti dar iki šių metų pabaigos. Na o Radeon HD 6900 serija bus pristatyta kitų metų pradžioje. Pagrindinė AMD konkurentė vaizdo ploškčių rinkoje nVidia taip pat ruošia 28 nm architektūra paremtas grafikos kortas. Jos pasirodys 2012-ųjų pradžioje, tiesa, šių gaminių specifikacijos išlieka nežinomos.