AMD jau davė pavadinimą savo naujai vaizdo lustų kartai, kuri palaikys DirectX10 – ATI Radeon HD 2000 serija. Žyma HD reikš, kad visi šios serijos produktai palaikys Avivo HD technologiją. Ir taip bus atsikratyta nusenusio „X“ priešdelio.

Pačiu stipriausiu AMD koziriu turėtu tapti ATI Radeon HD 2900 XT. 2900-ieji modeliai turės net po 320 unifikuotų skleisties procesorių (angl: stream processors), kas yra daugiau nei du kartus daugiau už nVidia GeF8orce 800GTX. Šiems talkins aštuonių kanalų 512 bitų pralaidumo magistrale. Suprantama ir CrossFire palaikymas, bet jau be jokių išorinių kabelių.

Negana to, kad nauji ATI Radeon 2900 žvėriukai pateiks vaizdą 128 bitų spalvų raiška (angl: High Dynamic Range a.k.a. HDR), bet dar ir pilnaekranis nulyginimas (angl: Anti-Aliasing a.k.a. AA) padarys juos dar „piktesniais“ pakeltas iki 24x. O su fizikos atkurimu šie produktai tikrai susitvarkys.

Dar viena naujovė 2900-uose modeliuose bus į didelio tikslumo daugialypę sąsają (angl: High-Definition Multimedia Interface a.k.a. HDMI) įntegruotas 5.1 erdvinis garsas.

Kiti, labiau orientuoti į vidutinę klasę produktai bus R610 su tokiais modeliais kaip ATI Radeon HD 2400Pro/XT. Ir R630 lustas su ATI Radeon HD 2600Pro/XT vaizdo plokštėmis.

Grįžtant prie Avivo HD trumpai paminėsiu, kad ši technologija smarkiai pagerina Blue-Ray ir HD DVD vaizdų peržiuros kokybę. Plačiau apie tai galite pasiskaityti – Avivo HD.

Jeigu AMD vėl nesugalvos atidėti lustų pasirodimo, tikėtina, kad naujieji Radeon produktai prekyboje pasirodys jau artimiausiomis savaitėmis.