Lietuvos parduotuvėse pasirodė pirmasis „Socket 939“ lizdui skirtas „Athlon 64“ procesorius su vadinamuoju „Venice“(E3) branduoliu.

„Venice“ branduolį naudojančių procesorių šeimos flagmanu mūsų šalies rinkoje tapo „Athlon 64 3800+“. Realus darbinis dažnis 2,4 GHz. Apie tai, kokiam lizdui jis skirtas jau minėjau, tad pakalbėkime apie kitas šio procesoriaus savybes. Nuo įprastinių „Athlon 64“ procesorių naudojantieji naują „Venice“ branduolį skiriasi patobulintu darbo su atmintimi valdikliu bei suderinamumu su SSE3 instrukcijomis. „Venice“ (E3) branduolį turintys procesoriai gaminami naudojant pažangią 90 nm takelių technologiją.

Gerokai įdomesnė naujosios kartos „Athlon 64“ procesorių savybė turėtų būti bendradarbiaujant su IBM sukurta „Dual Stress Line“ technologija, kuri turėtų sumažinti tranzistorių reakcijos laiką. Tai savo ruožtu turėtų leisti ženkliai didinti realų darbinį procesoriaus dažnį. Anksčiau AMD yra skelbę, jog su E3 branduolio „Athlon 64“ procesoriais tikimasi pasiekti 2,8 GHz bei didesnius taktinius dažnius.

Na, pagyvensim, pamatysim. Bet kokiu atveju smagu, jog „Venice“ jau pasirodė ir Lietuvos padangėje. „Athlon 64 3800+“ su „Venice“ branduoliu kaina nekukli – 1350 litų.