„Computex 2007“ parodoje naujam gyvenimui atgijo gandas, kad „Intel“ jau greitu laiku žengs į pavienių vaizdo plokščių rinką. Kalbama, kad pirmų kompanijos vaizdo plokščių galima tikėtis jau iki kitų metų vidurio.

Anot gandų, bendrovė jau pradėjo derybas dėl gamybos su keliomis Taivanio elektronikos įmonėmis. Deja, jokių kalbų apie specifikacijas negirdėti – jų „Intel“ esą kol kas neatskleidžia net ir tiems, su kuo derasi. Tikimasi daugiau aiškumo sulaukti šių metų pabaigoje.

Patys „Intel“ šių gandų tradiciškai nekomentuoja. Visgi kompanijos sprendimas žengti į vaizdo plokščių rinką nustebintų mažai ką – jau nemažai metų viena po kitos perkamos technologijos, susijusiomis su vaizdo plokščių gamyba. „Intel“ atstovai yra užsiminė, kad ateityje vaizdo plokščių bus imtasi, bet nieko tiksliau neminėję.

Šiuo metu „Intel“ yra daugiausiai vaizdo lustų pasaulyje parduodanti bendrovė. Žinoma, toks rezultatas pasiektas integruotų sprendimų dėka. Tačiau vien lustai nėra viskas – štai „nVidia“ teigia, kad šiuo metu su jų procesoriais puikiai dirba 90% žaidimų, na o likę 10% turi šiokių tokių problemų. Tuo tarpu situacija „Intel“ pusėje, anot „nVidia“ duomenų, ne tokia gera – su „Intel G965“ sklandžiai dirba tik kiek daugiau nei pusė iš populiariausių žaidimų. Net ketvirtadalis jų su „Intel“ lustais neveikia iš viso.

Pastaruoju metu pavienių vaizdo plokščių rinkoje stebimas pardavimų kritimas – pirkėjai vis dažniau renkasi konsoles arba nešiojamus kompiuterius. Bet erdvės uždarbiui visgi yra – per metus rinkoje gaunama virš 5 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Vat ir pajuokauk, žmogau, balandžio pirmosios proga… Nepraeis nė metai ir juokai gali virsti realybe. Arba ne.