Bėgant laikui centrinis procesorius ima gebėti atlikti vis daugiau ir daugiau skirtingų užduočių taip plėsdamas savo kontroliuojamas kompiuterio veikimo sritis. Toks dalykas turi ne tik gerasias, bet ir blogąsias savo savybes. Viena iš jų – neigiama įtaka motininių plokščių rinkai, ypač smulkiausiems jos žaidėjams.

Naujos kartos Haswell procesoriai turės daug daugiau savyje integruotų savybių. Pavyzdžiui – įtampos valdiklis visą laiką buvo randamas motininėje plokštėje, bet dabar jis persikels į centrinį procesorių. Tokios integracijos rezultatas – gamintojai vis mažiau galės išskirti savo produktus ypatingomis savybėmis. Tolimesnėje ateityje tendencijos išliks tokios pačios – dar daugiau funkcijų bus integruota į centrinius procesorius.

Tai yra ypač neparanku smulkiesiems motininių plokščių gamintojams. Jos gali prisivilioti pirkėjus sukurdamos išskirtinius, analogų neturinčius produktus. Na o dabar vietoj jų produkcijos pirkėjai bus linkę rinktis žinomesniais vardais pavadintus gaminius, o tai visiškai sumenkins jų pardavimus, kas reikštų jų pasitraukimą iš rinkos. Prie jų išstūmimo prisideda ir vis labiau populiarėjantys nešiojamieji bei planšetiniai kompiuteriai, kurie mažina stacionariųjų, o kartu ir pagrindinių plokščių pardavimus.

DigiTimes, Games.lt