Šiuo metu gamintojai išleidžia vis daugiau ultrabukų – mažų nešiojamųjų kompiuterių su pakankama galia kasdienių darbų atlikimui. Jie būna apginkluoti pakankamai galingais Intel gamybos procesoriais. Na o dabar Asus pristato naują ultrabukų konkurentą U32U nešiojamąjį kompiuterį apginkluotą AMD procesoriumi. Jis prieš Intel analogus turės kelis svarius privalumus.

Šiame kompiuteryje rasime 13,3 colio dydžio ekraną, atkuriantį 1366 X 768 rezoliuciją. U32U gali pasigirti aliuminine paviršiaus apdaila. Šis Asus kūrinys sveria 1,75 Kg, o jo storis tesiekia 2,5 cm. Su kompiuteriu bus komplektuojama aštuonių cell’ų baterija, kuri leis kompiuteriu naudotis net iki dešimties valandų. Kitose modifikacijose bus galima ir mažesnės talpos keturių cell’ų baterija, kuri dar 200 g palengvins kompiuterį. Taigi šis lengvas, patvarus, plonas kompiuteris mažu ekranu ir labai ilgai tarnaujančia baterija taps neprilygstamu pagalbininku ilgose ir sunkiose kelionėse.

Kompiuteris turi dviejų branduolių AMD E-450 centrinį procesorių, dirbantį 1,65 GHz dažniu. Jame yra integruotas Radeon HD 6320 grafikos lustas, kuris susidoros su visomis kasdieninėmis užduotimis. Vėliau pasirodys ir kompiuteriai su silpnesniais AMD C-50 ir C-60 centriniais procesoriais, atitinkamai su Radeon HD 4250 ir HD 4290 grafiniais lustais. Asus U32U turi 4 GB DDR3 tipo darbinės atminties, kurią galite praplėsti net iki 8 GB.

Dabar pasirodęs modelis turi gana nedidelį 320 GB talpos kietąjį diską. Jei jums to maža, netrukus išeis modelis su talpesniu 500 GB talpos disku. Vaizdo pokalbiams yra skirta VGA raiškos internetinė kamera. Kompiuteris turi HDMI ir VGA vaizdo išvestis, LAN, dvi USB 2.0, USB 3.0 bei garso jungtis bei integruotą kortelių skaitytuvą. Jame taip pat yra bevielės Wi-Fi (b/g/n standartai) bei Bluetooth sąsajos.

Daugiau apie šio produkto galimybes galite pamatyti video apžvalgoje:


Pirmasis modelis U32U-ES21 jau yra pardavinėjamas Amazon prekybos sistemoje. Jis (AMD E-450/ Radeon HD 6320/ 4 GB RAM/ 320 GB HDD/ 8 cell’ų baterija) ten kainuoja vos 449 JAV dolerius. Tai yra labai gera kaina už kompaktišką įrenginį, susidorojantį su visomis kasdieninėmis užduotimis bei turintį ilgą veikimo laiką ir aliuminio apdailą. Netrukus turėtumėme išvysti ir kitokių specifikacijų Asus U32U kompiuterio modelius.

Laptoping.com, Games.lt