Hanoveryje prasidėjusioje „CeBIT“ parodoje bendrovė ASUS pademonstravo „Eee“ šeimos nešiojamą kompiuterį su 8.9 colio įstrižainės ekranu.

Rinkoje jis prisijungs prie pigesnio jau dabar parduodamo pusbrolio su tik 7 colių įstrižainės skystų kristalų matrica. Būtent kuklaus dydžio ekranas buvo dažnai minimas kaip vienas pagrindinių „Eee“ trūkumų, tad dėsninga, kad kūrėjai pristatė versiją su didesnės įstrižainės monitoriumi.

8.9 colio įstrižainės „Eee“ ekrano raiška bus 1024×600 – taip pat ženklus šuolis nuo 800×400 senesniame modelyje. Taip pat padidėjo ir lietimui jautrus valdymo paviršius (touchpad). Lyginant su pirmosios kartos „Eee“, naujasis kompiuteris yra kiek didesnis bei storesnis.

„Eee“ su 8.9 colio ekranu viduje darbuosis 1 GB operatyviosios atminties, na o nuolatinės atminties talpa bus iki 12 GB. Didesnio ekrano įtaka veikimo be elektros laikui neturėtų būti didelė – skelbiama, kad baterijos ištvermės pakaks 2.5 – 3 valandoms darbo.

Prekyboje naujasis „Eee PC 900 12G“ pasirodys šių metų viduryje, numatoma kaina JAV rinkai – 600 dolerių (apie 1400 litų).