Dvi gerai žinomos nešiojamųjų kompiuterių gamintojos Asus ir Acer nusprendė kitais metais sumažinti siūlomų kompiuterių modelių kiekį. Tai turėtų padėti kompiuterius padaryti patrauklesniais pirkėjams bei leistų sumažinti gaminių kainas.

Kompanijos priėmė tokį sprendimą, pasirėmusios Apple rinkodaros sprendimais. Bandoma padaryti minimalistinio tipo modelių liniją – paprastą ir aiškią, būtent tokia yra naudojama ir Apple kompiuteriuose. Sprendimas turėtų padaryti produktus patrauklesniais pirkėjams.

Šiuo metu Asus siūlo daugiau nei 50 skirtingų modelių, tačiau nuo kitų metų antrosios pusės šis skaičius turėtų ženkliai sumažėti. Taip pat yra siūloma dešimt mažųjų Eee PC serijos kompiuteriukų, netrukus jų skaičius turėtų sumažėti bent iki penkių.

 Acer kitais metais planuoja atsisakyti finansiškai mažai naudingų projektų ir specializuotis pelningiausiuose rinkos sektoriuose. Be to, trečiajame 2012-ųjų metų ketvirtyje Acer, kaip ir Asus, sumažins gaminamų nešiojamųjų kompiuterių modelių įvairovę.

 Siūlydamos mažesnį modelių kiekį bendrovės turėtų sutaupyti dalį gamybos išlaidų. Dėl šios priežasties atsiranda galimybė nuleisti produktų kainas. Taigi ar Asus ir Acer sprendimai pasiteisins, pamatysime kitų metų antrojoje pusėje.