Kaip ir buvo tikėtasi, „Computex“ parodoje ASUS pažėrė daugybę su „Eee“ šeimos nešiojamais kompiuteriais susijusių naujienų. Pristatyti modeliai su didesniais ekranais, talpesniais kietaisiais diskais, „Intel Atom“ procesoriais.

Būtent „Atom“ pasirodymas yra pakankamai esminė naujiena, ženkliai pakeisianti „Eee“ šeimos veidą. Kas kur kaip ir kodėl, tikiuosi, pavyks įžiūrėti štai šioje lentelėje.

Pirmą kartą „Eee“ šeimos nešiojamuose apsigyveno 5400 rpm kietasis diskas, siūlantis 80 GB vietos vartotojo informacijai. Tai turėtų įvertinti tie, kam pirmosios „Eee“ versijos ribota talpa buvo mirtinas trūkumas. Tiesa, modelis su šiuo HDD ir sveria pastebimai daugiau. „Eee PC901 ir 1000“ modeliuose atsirado „Dolby Digital“ sertifikuota garso posistemė.

Padidėjo ir spalvų pasirinkimas, jų dabar bus net šešios – sakuros, oranžinė, miesto pilka, balta, akinančiai balta ir juodmedžio (na taip, tiesiog juoda). Be to, „Eee“ nešiojamų kompiuterių korpusai nuo šiol bus liejami pagal „Infusion“ technologija, kuri turėtų sumažinti nusidėvėjimą ir tuo pat metu užtikrinti didesnę kompiuteriukų tylą.

Naujų „Eee“ šeimos narių kainos kol kas nėra žinomos nei JAV, nei Europos rinkai. Visgi atsižvelgiant į patobulėjusius techninius parametrus tikėtina, kad bent kol kas naujieji „Eee“ bus brangesni už pirmtakus.