Skaitmeninį valdymą galime įvardinti kaip viena svarbiausių šių metų „geležies“ pasaulio naujienų, o maitinimo blokų pasaulyje neabejotinai užsidėtų čempiono medalį. Šiandien buvo dar žengtas dar vienas svarbus žingsnis šios technologijos vystyme.

O kas iš vis per velnias yra tas skaitmeninis valdymas? Tai galimybė įsirašius programinę įrangą stebėti bloko temperatūrą, gaunamą bei perduodamą galią (taigi ir efektyvumą) bei linijų konfigūraciją tiesiog kompiuterio ekrane. Be to rodomos ir ventiliatoriaus apsukos, kurias galima kontroliuoti patiems.

Tiesa, iki šiol tokia savybe pasižymi tik aukščiausios klasės blokai, kurių galia siekia 1200 – 1500W. Kadangi įprastų kompiuterių savininkams neverta investuoti milžiniškų pinigų į bloką, dėl to tai vis dar galima vadinti mažai kam prieinama egzotika.

Na o dabar skaitmeniniai blokai žengia vienu laipteliu žemyn. Nuo šiol jie bus galimi ne tik aukštos galios modifikacijose, bet ir prieinamesnio galingumo variantuose. Tiesa. taisyklė, kad tai siūloma tik pačios aukščiausios klasės gaminiuose vis dar išlieka galioti.

Pirmieji mažesnės galios blokai su pažangia stebėjimo bei kontrolės sistema iškeliaus iš Corsair gamyklos. Tai bus atnaujinta aukščiausios AX klasės maitinimo šaltiniai. Iki šiol kompanija siūlė tik vieną bloką su skaitmeninio valdymo galimybe – AX1200i. Būtent jis ir tapo pirmuoju bloku pasaulyje, kuriame buvo naudojama ši pažangi sistema.

Taigi Corsair ką tik pristatė AX860i bei AX760i maitinimo blokų modelius. Jau iš pavadinimo galima suprasti, kad tai 860W ir 760W galios modeliai. Nepaisant skaitmeninio valdymo, šie blokai gali pasigirti dar ir kitomis pažangiausiomis savybėmis.

Visi iki vieno kabeliai gali būti atjungti nuo maitinimo šaltinio. Abu modeliai pasižymi aukštu 80 Plus Platinum efektyvumo standartu. 14 cm aušintuvas gali dirbti pusiau pasyviu aušinimo režimu – esant mažesnei nei 20 procentų apkrovai ventiliatorius visiškai nesisuka tad neskleidžia jokio triukšmo. Daugiau apie naujųjų gaminių galimybes skaitykite apžvalgose:

Hexus
HardwareHeaven
KitGuru
TweakTown

Už silpnesnį modelįprašoma 229 JAV dolerių, o už 860W agregatą – 249 JAV dolerių. Aišku tai nėra mažai, bet kur kas arčiau daugumos vartotojų, nei AX1200i, kuris kainuoja 349 JAV dolerius. Nors ir sumokėsime už pažangiausias savybės, tačiau, net ir naudodami labai galingas sistemas, tiek daug nepermokėsime už nenaudojamą galią. Manot, kad blokas turi tik tiekti galią, o tokie „pribambasai“ kaip skaitmeninė stebėjimo ir valdymo sistema yra visiškai nereikalingi? Galite įsigyti paprastesnes blokų versijas AX760 ir AX860. Už jas sumokėsite 30 JAV dolerių mažiau.

Corsair, Games.lt