Pastaruoju metu AsRock mus nustebina gan įdomiais sprendimais. Kompanija ima gaminti motinines plokštes, turinčias ypač seną S939 procesoriaus lizdą. Taigi tai yra motininės, palaikančios AMD aukso laikų, K8 serijos, procesorius. Hm, tačiau dabar jau parduotvėse šių procesorių nelikę nė kvapo.

Neseniai AsRock pristatė gan keistą motininę plokštę, turinčią ypač seną S939 lizdą ir visai neseną 785G lustų rinkinį. Šį kartą viskas dar įdomiau – vietoj 785G lusto, plokštėje puikuosis dar modernesnis agregatas – 790GX sisteminis lustas.

Šalia seno S939 lizdo stovės seni DDR atminties lizdai. Gerai, kad plokštėje rasime naujesnę vaizdo plokštės jungtį PCI-E. Nepaisaot to, plokštėje bus ir integruota ATI HD 3300 vaizdo plokštė. Šalia modernaus 790GX šiaurinio tiltos bus prilipintas ne ką mažiau modernus SB750 pietinis tiltas.

Kaip naudingai panaudoti šią vaizdo plokštė atsakyti išties labai sudėtinga. Gal silpniems kompiuteriams? Ne – abejoju, kad rasite naują K8 serijos procesorių. O jei pirksite naudotą už motininę sumokėsite du kartus brangiau nei už procesorių. Be to yra ir geresnis variantas – sena AM2 lizdo motininė plokštė ir galingesnis procesorius.

Na o gal ši pagrindinė plokštė bus tinkama sugedus senajai? Taip pat manau, kad ne. Juk laikai, kai buvo gaminami S939 lizdo procesoriai, yra pereinamasis laikotarpis iš AGP į PCI-E ir iš DDR1 į DDR2. Įvertinus motininių gedimo statistiką galima teigti, jog tokiai siaurai šakai, leisti motininę plokšę, visiškai neapsimoka.

O gal šis AsRock produktas sudomins seną kompiuterį atnaujinančius žmones? Šį variantą aš irgi linkęs atmesti. Nemanau jog protinga keisti motininę plokštę ir kompiuteryje palikti seną procesorių. Taigi ir šis variantas atkrenta.

Taigi minėtasis AsRock produktas yra mažai kam reikalingas. Taip pat nesupratau, kam yra skirtas modernus 790GX šiaurinis tiltas. Ši motininė plokštė yra micro ATX formato. Jos kaina Europoje prasideda vos nuo 61 euro.