Kad ir kaip bežiūrėtum, kad ir kokia puiki bus tavo pelė – jei pagrindas jai yra tik tavo trečios klasės sąsiuviniai ar popierėlis nuo kątik valgyto šokolado, jos potencialas bus išnaudotas tik minimaliai. Tai supratę Mionix naujausioje savo produktų linijoje, žinoma susitarę su SK-Gaming organizacija, nutarė kartu su puikia Avior SK pele išleisti ir specialų Sargas SK kilimėlį. Naudojant šiuos produktus kartu ne tik atskleidžiamas puikus aukščiausios klasės pelių ir kilimelių draugystės vaisius, tačiau ir žaidėjams parodoma dėl ko keliamas visas šis šurmulys susijęs su specialiai žaidimams kurtais kilimėliais.

 

Sargas SK – tai Mionix draugystės su SK-Gaming organizacija vaisius, skirtas paminėti šių kompanijų bendradarbiavimui. Kurtas išskirtinai žaidėjus turint omenyje, Sargas SK siūlo pagalbą mūsų nuvargusioms pelėms, išlaikant precizišką tikslumą bei kokybę. Taigi, kodėl verta (neskaitant akivaizdžių priežaščių) naudoti ne už porą litų vietinėje krautuvėje nusipirktus kilimėlius, o kokybiškus, solidžią sumą kainuojančius firminius kilimus (kitaip ir nepavadinsi!)? Viskas labai paprasta – 0 prarandamų duomenų įtemptose kovose, nepriekaištinga pelės veiksmų kontrolė bei milžiniškas plotas, skirtas vien žaidėjui ir jo pelei.

Kilnoti pelę aukštyn žemyn vien dėl to, jog neužtenka vietos ant kilimėlio teko pamiršti naudojant Sargas SK. 40 centimetrų aukščio, 45 centimetrų pločio kilimas ne tik suteikia daugiau nei pakankamai vietos visiems veiksmams kuriuos norėsime atlikti su pele, tačiau ir palieka šiek tiek vietos klaviatūros kampui. Iš esmės, tai ir gerai ir blogai dėl keletos priežaščių. Visų pirma, pasvirusi klaviatūra tikrai nesuteikia pranašumo prieš kitus, tačiau visa tai galima lengvai ištaisyti padėjus senąjį kilimėlį po kitu klaviatūros galu, taip atstatant pusiausvyrą. Mažesnį darbo stalą turintys žaidėjai galbūt tuo liks nepatenkinti, tačiau viskas lengvai ištaisoma tiesiog „suskersavus“ Sargas SK ir klaviatūrą paslinkus kiek į šoną. Na o laimingieji turintys atliekamą seną kilimą galės pasimėgauti abiejų riešų pagrindo pokyčiais, kurie paminkština ant stalo liekančias rankos dalis.

 

Gana nemenką plotą apimantis Sargas SK kilimas gali pasigirti ne tik tuo. Mionix pasirūpino, jog šio kilimėlio paviršius kuo švelniau bendrautų su jūsų pele, o jei jūs laimingasis turintis Mionix kurtą pelėną, turiu dar geresnių naujienų – medžiaga kuri padengia kilimėlio paviršių yra specialiai pritaikyta šios kompanijos lazeriams, taigi tai suteikia šiek tiek geresnį informacijos perdavimą, nepakišant kojos kitų kompanijų produktams. Vos 4 milimetrų storio kilimėlis suteikia puikų pagrindą pelėms, neaukojant jų pado. Ne kartą teko išgirsti, jog žaidėjams teko keisti pelę vien dėl prasto kilimėlio apdangalo, kuris tiesiog sugrauždavo pelės pagrindą ir paversdavo ją nenaudojama. Mionix Sargas SK nuo to apsiosaugojo tiesiog sukurdami kuo slidesnį, tačiau ne rankai o būtent pelėms, kurių pagrindas remiasi specialia guma, pagrindą iš mikropluošto. Pelė naudojama ant šio pagrindo neįgauna inercijos pagreičio, taigi žaidėjui nereikia galvoti apie nieka kita, kaip tik savo veiksmus.

Apatinė kilimo dalis padengta neslidžia guma, kuri ne tik apsaugo nuo slydimo ant stalo paviršiaus, tačiau ir puikiai surenka nešvarumus. Tiesa, tai gal ir nėra teigiama šio produkto pusė, tačiau atliekama net ir ne su žaidimais atliekama pareiga. Korėtas šios gumos vidus suteikia ir šiokią tokią atramą rankoms, kas savaime aišku, yra daug minkščiau nei tiesiog stalo paviršius, amortizuoja ir kiek kiečiau padedamą pelytę.

Tiesa, Mionix ir čia nepraleido progos žengti kairėn. Didžiausias šio kilimėlio minusas, tai aštrios kilimėlio briaunos, kurios sujungia kilimėlio pagrindą su paviršiumi. Jos labai įkyriai grando ranką vos ją kiek pajudinus pirmyn ar atgal, į kairę ar į dešinę. Jei ant kilimėlio uždedama visa ranka, tai nei kiek netrukdo, tačiau vos palietus kilimėlio briauną laukia nemalonus priminimas. Aš šią problemą išsprendžiau kilimą pasukdamas 45 laipsnių kampu – taip ne tik nenukenčia kilimo aktyviai naudojamas plotas, tačiau ir ranka lieka sveika. O mažensį stalą turintys žaidėjai turės mėgautis nemokamu odos grandymu arba ieškoti savų sprendimo būtų – kad ir palikti galą kilimėlio kaboti ore.

 

Žinoma, kam reikalingas kilimėlis pelei, jei jis vos kiek stipriau truktelėjus plyšta. Mionix apgalvojo ir tai – mikropluošto danga ant kurios dedama pelė itin tvirta ir šiek tiek tampri. Taip žaidėjas apsaugomas nuo netyčinio kilimėlio sugadinimo šiek tiek tvirčiau ją patraukus norint pataisyti. Nors dėl savotiško dangalo kyla ir kitų neaiškumų. Šiek tiek „pakankinus“ kilimėlį aštresnę briauną turinčia saga ar nagu, ant jo liko labai nežymios brūkšniavimo dėmės, kurios nusivalo šiek tiek patrynus pirštu, tačiau laikui bėgant, bijau, jog tai gali ir nepavykti. Na o baigiant apie pačią kilimėlio dangą, naudojant stalinį šviestuvą šviesa šiek tiek atsispindi nuo tų „mindriųjų“ mikropluošto siūlų, kas suteikia minimalų blizgesį. Tai nieko neįtakoja, tačiau galimas daiktas, jog vieniems ar kitiems tai gali pasirodyti nemalonu. Be to naudojantis Sargas SK pastebėjau nevalyvą norą vis prabraukti po jo paviršių ranka, lyg jis būtų nešvarus. Manau jog tai įtakojo šiek tiek korėtas paviršius, atrodantis lyg itin tankiai subadytas adatėle. Padėjus dalį rankos šis jausmas pradingsta, tačiau liečiant ją su jautresniu riešu pasidaro kiek įkyresnis bei pastebimesnis.

Spręsti apie pačia kilimėlio išvaizdą leisiu jums patiems. Asmeniškai nelikau sužavėtas SK-Gaming logotipu matydamas jį internete, lygiai tokios pat nuomonės likau ir pamatės jį ant kilimėlio. Mėlynas paviršius su aliuminio pilkumo simboliu viduryje. Tiesiog SK-Gaming organizacijos fanams skirtas atvaizdas, kuris nei trukdys nei pamalonins kitų vartotojų akims.
 

Turbūt didžiausias mano priekaišas ir neramumas Sargas SK kilimui yra neaiškus ilgaamžiškumas. Iš pirmo žvilgsnio itin
solidžiai atrodantis kilimėlis jau po poros savaičių naudojimo pradėjo rodyti nusidėvėjimo ženklus ant mano minėtųjų briaunų, tačiau dar nespėjo pradėti plisti plačiau. Tikiuosi, jog šis kilimėlis po poros savaičių išlaikys savo kokybę, ir nepradės toliau dilti.

Mionix savo produktų liniją SK-Gaming garbei praplėtė solidžia Avior SK pele, bei dar solidesniu Sargas SK kilimu. Nors Sargas ir turi keletą šiek tiek erzinančių aspektų, 25 dolerių kaina (~68ltl) puikiai atspindi produkto kokybę bei vertę. Šį kilimą rekomenduočiau įsigyti visiems, kurie jau pavargo nuo plastmase dengtų vos keletą litų kainuojančių kilimėlių, nebijančių paišlaidauti savo hobio vardan.