Mes (aš) esame noulaiferiai, mes (aš) turime daug baimių ir paranojinių minčių, todėl mums (man) kartais reikia ramybės. Vienas iš būdų ją atrasti yra pasivaikščiojimas mieste vienam, atsiskyrus nuo pasaulio. Tačiau ten tyko daug pavojų, kurie neleidžia iki galo atsipalaiduoti. Štai jums pateikiu trumpą ir neišbaigtą sąrašą:
> Susiraukusių bobučių bambėjimas;
> ausį rėžiantis vaikų spygavimas (ir jų grasinimai gauti į galvą);
> automobilių bei motociklų variklių burzgėjimas;
> užkalbinti bandantys keistuoliai arba girti asmenys.
Paskutinius penkiolika (ar daugiau) metų, būdas atsiriboti nuo pasaulio yra ausinukai. Tačiau iškyla kita problema – kol išpainioji iš kišenės (ar kitos angos) ištrauktus ausinukus, jau būni nuėjęs pusę kelio arba sugaišti marias laiko. O ką jau bekalbėti apie vos išgyventus pasismaugimo laideliais atvejus arba kai netikusiai koordinuotu rankos mostu užkliuvus už laido, ausinukas patiria žaibišką skrydį iš ausies.
Į šias problemas jau seniai yra atkreiptas dėmesys. Elektroninių įrenginių kūrėjai nestovi vietoje bei stengiasi kasdien sukurti arba patobulinti mūsų gyvenimą lengvinančius įtaisus. Todėl rinkoje pasirodė belaidės ausinės, kurios jau apie septynerius metų karaliauja ir dauginasi (asortimento prasme), ne itin dideliu greičiu, tačiau progresas yra.
Prie to progreso prisideda ir gamintojai, pasivadinę Arctic. Būtent jie ir atsiuntė šią dovanelę man, jog pratestuočiau ir įvertinčiau jų gaminį.  Taigi, jūsų dėmesiui, apžvelgsiu Arctic P324 BT ausines, labiau orientuotas į sportu užsiimančius asmenis, tačiau tinkančias ir nesportuojančiam žmogui.
Gamintojų atsiųstas siuntinukas atkeliavo su netikėta ir malonia dovana – Arctic guminukais! Jie buvo iš ties skanūs ir tirpte tirpo burnoje. Jais skanavausi ne tik aš – juos godžiai rijo mano kambariokė Aistė ir kursiokė Jurgita. Ši cukraus dozė pravertė man ir Jurgitai rašant paskutinį referatą, dėl kurio teko pralieti daug prakaito ir kraujo*.
*Kraujo iš tiesų nebuvo, niekas nenukentėjo. Jį paminėjau tik tam, kad viskas skambėtų dramatiškiau.

Taip pat, siuntinuke puikavosi Arctic gamintojų atstovo vizitinė kortelė bei belaidžių bluetooth’inių ausinių dėžutė. Ji atrodo solidžiai: baltame fone puikuojasi ausinių nuotrauka, o virš jų gamintojų logotipas. Atidarius šią dėžutę, radau tokią komplektaciją:
> Ausinių dėklas. Labai pravartus dalykas, nes apsaugo ausines, įmestas į rankinuką ir apskritai, su juo patogu jas transportuoti. Juolab, jog yra su pritvirtinta gumyte, kurią galima apsimauti ant rankos ir neštis sau smagiai;
> dėkle esančiame tinklelyje sukištas ausinėms pakrauti skirtas USB kabelis, su micro USB jungtimi;
> šios apžvalgos kaltininkės – ausinės;
> instrukcija, pamokanti kaip naudoti ausines;
> support lapelis, kuriame gamintojai teigia laukiantys grįžtamojo ryšio.

 

Na, o dabar, metas jums papasakoti, kaip man sekėsi naudoti šį įrenginį! Jau nuo sekančios dienos, kai gavau šias ausines, jos tapo neatsiejamas mano atributas keliaujant į darbą. Kad jos man padėjo atsiriboti nuo pasaulio, įrodo ši facebook žinutė, kurią man parašė vienas pažįstamas:

Kadangi šios ausinės turi integruotą mikrofoną, puikiai man pravertė ir darbe, kaip laisvų rankų įranga, bendraujant su klientais telefonu. Susikalbėti su jais ėjo kuo puikiausiai (išskyrus su senjorais. Jie pastoviai neprigirdi (stengiuos ant jų dėl to nepykti, gi aš irgi senatvėje turbūt nebeturėsiu tokių gerų juslių)), o multitaskingo galimybės išaugo beveik dvigubai – atsirado galimybė greičiau atrašinėti į facebook’e gaunamas žinutes bei našiau naršyti internete. Prieš tai, dar mikrofono kokybę išbandžiau ir su kambarioke Aiste, tiesiog susiskambinant tarpusavyje, esant dideliu atstumu. Ji teigė, jog mikrofono perduodamas garsas tikrai gana kokybiškas. Na, bent jau telefonu gerai skamba, o įrašius garsą į kompiuterį, kokybė nėra kristalinė, bet vartojama pakankamai gerai. Na, bet savaime suprantama, šio mikrofono paskirtis yra kalbėti telefonu ar per skype, o ne daryti studio kokybės įrašus.
Turbūt jums norisi žinoti, kokie yra reikalai su patogumu dėvint šias ausines. Diskomforto tikrai nejutau, nes ausinės lengvos, nespaudžia ausų ir tvirtai laikosi. Turint omenyje, jog mano eisena mieste yra turbūt kokie 90 km/h (teisybę sakant tai apie 6 km/h), tai ausinės tikrai gerai laikosi. Nė karto nebuvo nuslydusios ar nukritusios. Ausinių pagalvėlės yra odinės, minkštos, su magnetu, todėl lengvai nusiima ir užsideda. Dėl odinio paviršiaus jos nenusitepa, o jei ir nusiteptų, nusivalytų lengvai, todėl didelė priežiūra nereikalinga. Taigi, galite nebijodami terlioti ausines – viskas bus gerai!

Arctic ausinės gana gerai lankstosi, o prireikus įdėti į dėklą, susiprastina kaip koks transformeris. Tai irgi gana smagi ypatybė. Pats valdymas nėra sudėtingas. Norint įjungti ar išjungti tereikia ilgiau palaikyti pagrindinį mygtuką, esantį ant dešinės ausinės pusės (jis centre, pats didžiausias). Apie įrenginio būsena informuoja mažytė led lemputė, bei trumpas garsinis suskambėjimas, kuris girdisi tik jei jungiate ausines užsidėję ant galvos. Taip pat, aplink centrinį mygtuką yra kiti mygtukai skirti pagarsinimui, pritildymui, dainos perjungimui. Norint sustabdyti/paleisti dainą ar pakelti/padėti ragelį, tenka vieną kartą spustelt pagrindinį mygtuką. Esant įrenginiui ant galvos, šiuos mygtukus rasti pirštų perduodamų lietimo receptorių pagalba nėra sunku, nes ženklai yra išgaubti. Tik pradžioje, kol nepratę, ausinių korpusą graibysite kokias 5 sec. Bet per dieną įmanoma įgyti visus reikiamus įgūdžius, skirtus greitam perjunginėjimui.

Labai svarbi apžvalgos dalis – Išvaizda. Ausinės tikrai yra pakankamai išvaizdžios, lengvo ir paprasto dizaino. Gamintojų tinklalapyje yra didesnis spalvų pasirinkimas: juoda, balta, rožinė, žalia, mėlyna, violetinė. Problemų jas dėvint nekyla ir ilgaplaukiams. Jas galima paslėpti ir po plaukais ir dėti ant plaukų. Bet kokiu atveju atrodo gerai. Kai kurie draugai vos tik paėmę ausines į rankas, visų pirma paklausia: „Ar jos pasididina?“. Atsakymas – ne. Tačiau ant galvos telpa kiekvienam, nes pats lankelis eina labiau per kaklo sritį ir yra lankstus, tad aprėps ir didelės apimties smegenų talpyklą.

Šių ausinių skleidžiamą garsą vertinu pakankamai gerai. Lyginant su standartinių vidutinės kainos ausinukų kokybe – 9/10. Muzikai– pats tas. Garso izoliacija taip pat viena iš geresnių. Pasileidus muziką didžiausiu garsumu, aplinkiniai ją girdės nežymiai. Kad susidarytumėte šiokį tokį įspūdį, pateikiu jums technines specifikacijas:
Bluetooth versija: V4.0 +EDR Class 2.
Dažniai: 18 Hz – 22kHz, THD 0.1%.
Mikrofono jautrumas: -42 dB.
Baterija: 400 mAh.
Naudojimo laikas: 20 val.
Svoris: 78 g.

Apibendrinant, man šis įrenginys naudojosi pakankamai smagiai. Jis patogiai transportuojamas, užima mažai vietos, lengvas, patogus, išvaizdus ir kokybiškas. Nepamenu, kad kada nors būčiau gavus testavimui tokį įrenginį, kuriam rasti minusų būtų taip sunku. Šios ausinės turėtų ypač patogiai dėvėtis sportu užsiimantiems asmenims, nes yra lengvos ir tvirtai laikosi. Baterija taip pat ganėtinai patvari. Intensyviai naudojant (po 4-6 valandas per dieną), išsikrauna trečią ar ketvirtą dieną, o pasikrauna per keturias valandas. Šis ausiniškas malonumas kainuoja apie 30 eurų. Vertinant pagal kainos ir kokybės santykį, tai tikrai ganėtinai geras variantas. Konkurentai, siūlantys panašaus tipo belaides ausines (lanksčias, su lankeliu einančiu per sprando sritį bei su mikrofonu) už panašią kainą – Manhattan bluetooth stereo Flex, tačiau jie siūlo mažesnį dažnių diapozoną.
Kaip jau ir minėjau, joms gali tekti paaukoti maždaug 30 eurų. Arctic ausinėmis prekiauja didžioji dalis Lietuvos kompiuterinės technikos parduotuvių. Jei tingite ieškoti patys, Jums tereikia paspausti „šią nuorodą“ ir įsidėti ausines į pirkinių krepšelį.