Kadaise Antec buvo numeris vienas kompiuterių korpusų rinkoje. Niekada nepamiršime legendų, tokių kaip Two Hundred, Three Hundred ir Nine Hundred. Jie tapo ikona kompiuterių, kuriuose „sukosi“ tokie legendiniai žaidimai kaip Fallout 3, GTA IV, Borderlands ar FarCry 2. Geri buvo laikai…

Grįžtant prie Antec temos, jiems patapus rinkos lyderiais, atėjo kažkoks juodas periodas, kai dalis naujai pristatomų korpusų buvo tik techniškai atsilikę senų atnaujinimai, o visiškai naujų korpusų buvo mažai, jie buvo nelabai pavykę, o kaina neatitiko jų siūlomų funkcijų.

Rezultatas – Antec vietą rinkoje užėmė Corsair, Thermaltake ir kiti konkurentai. Pralaimėti konkurencinę kovą galima, tačiau tai kas įvyko, galima laikyti lyderio vaidmens atidavimu be jokios kovos.

Pastaruoju metu Antec stipriai susigriebė visuose rinkos segmentuose ir pristatė daug iš pirmo žvilgsnio tikrai konkurencingų modelių. Dabar metas panagrinėti naujausią iš jų – Antec DF500 RGB. Tai populiariausio vidutinių kainų segmento korpusas, pritaikytas žaidėjams. Jis sukurtas atsižvelgiant į visus šiuolaikinius mados trend‘us, tad tai gaminys kurio turi būti parduota daugiausia. Dėl to DF500 RGB sėkmė Antec‘ui yra labai svarbi.

Pakuotė ir komplektacija

Korpusas randamas saugiai supakuotas paprasto rudo kartono dėžėje. Jis nėra pakankamai brangus, kad jam apsimokėtų gaminti spalvotą pakuotę.

Kaip ir kiekvieno korpuso komplektacijoje, pagrindinis priedas yra varžtai. Deja čia pasigedau didžiųjų varžtų, skirtų papildomų ventiliatorių montavimui, nors tenka pripažinti, kad juos paprastai prideda pačių ventiliatorių gamintojai.

 

Taip pat prie korpuso radau ir Molex adapterį ventiliatoriams bei tris galinės sienelės dangtelius. Kam jie čia yra reikalingi taip ir nesupratau. Galiausiai randamas vartotojo vadovas ir instrukcija kaip pajungti ventiliatorius. Ji yra tokia neaiški, kad paprasčiau tiesiog improvizuoti.

Korpuso išorė

Antec DF500 yra tai, ko ieško dauguma žaidėjų. Tai standartinio dydžio (200 x 480 x 470mm) Mid tower tipo korpusas, orientuotas į „geimerius“.

Apipavidalintas korpusas labai standartiškai. Didelis šoninis langas + priekinis permatomas stiklas, už kurio slepiasi šviečiantys ventiliatoriai.

Tokį korpusą savo gamoje turi kiekvienas gamintojas, tad pranokti konkurentus bus labai sunku. Vienas iš Antec naudojamų ginklų yra priekinei panelei suteikta iškili forma, sukurianti unikalią išvaizdą.

Viršuje randamos dvi USB 3.0 jungtys, įjungimo mygtukas, RGB valdymo mygtukas ir be abejo ausinių ir mikrofono jungtys. Labiausiai čia pasigendu perkrovimo mygtuko. O jeigu reikėtų įvardinti esančius neįprastus dalykus, tai be abejo paminsiu RGB režimų perjungimo mygtuką.

RGB apšvietimas turi septynias skirtingas švietimo spalvas bei du jų keitimosi režimus. Jeigu netenkina Antec siūlomi apšvietimo efektai, ventiliatorių švieseles galima prijungti prie motininėje plokštėje esančios jungties ir valdyti naudojantis jos pagalba.

Antec firminė spalva yra geltona. Ir man labai patiko, kaip šie geltonos spalvos specialistai parinko tinkamą geltonos spalvos atspalvį – jis atrodo naujai ir neatsibodusiai.

Korpuso vidus

Projektuodami DF500 RGB korpuso interjerą, Antec bandė padaryti konkurencingą modelį. Iš karto matosi, kad vidus projektuotas atsižvelgiant į visus šiuolaikinius mados standartus.

Čia, kaip ir kituose naujausio modelio korpusuose palikta didelė erdvė komponentų montavimui. PSU ir 3,5 colių įrenginiai tradiciškai montuojami už specialaus tunelio korpuso apačioje, taip stengiantis padaryti sistemą tvarkingesne ir suteikti daugiau vietos kitų komponentų montavimui.

Tai nulėmė, kad čia telpa tik du standartiniai kietieji diskai:

Tuo tarpu vietos SSD diskams yra dvigubai daugiau – jie telpa keturi.

Viršuje galima montuoti tris 120 mm ventiliatorius arba du 140 mm ventiliatorius. Suderinamumas su aušinimo skysčiu sistemomis nenumatytas, dėl galimo konflikto su motininės plokštės komponentais. Palikus 2,5 centimetro vietos, čia drąsiai būtų galima montuoti tiek 280 mm, tiek 360 mm sistemas.

Dabar 360 mm aušinimo sistemą galima būtų statyti priekyje, tačiau greičiausiai norėsite, kad nuo radiatoriaus karštas oras būtų ištraukiamas į korpuso išorę. Tokiu atveju griūva visa RGB apšvietimo sistema, montavimas nebe toks paprastas., o po priekinį stiklą šviečia visai neestetiškas ventiliatorius. Vienintelė išeitis – daryti neestetišką sprendimą, kai ventiliatoriai ištraukia karštą orą nuo CPU aušintuvo. Be to dabar 280 mm aušinimas skysčiu yra tiesiog nepalaikomas. Žodžiu, buvo padaryta visiška nesąmonė.

Kas mane maloniai nustebino, kad abi ventiliatorių vietos turi po savą dulkių filtrą. Juos nuimti ir uždėti yra ypač patogu, nes filtrai naudoja magnetinė tvirtinimą. Dar vienas filtras yra skirtas maitinimo blokui. Paprastai tokia filtrų gausa pasižymi ne žaidėjams skirti modeliai, tad Antec nustato naujus standartus.

Jau tapo įprasta, kad šiuolaikiniame korpuse dažnai galima valdyti ventiliatorių greičius. Deja čia galima valdyti tik jų spalvas.

Išvados

Antec DF500 RGB yra gan geras, tiek savo vidumi, tiek ir savo išore korpusas. Jis pilnai atitinka šiuolaikinius estetikos ir funkcionalumo standartus. Taip pat 75 eurų kaina atrodo labai priimtina tokių galimybių korpusui.

Korpuse yra pakankamai vietos komponentams, tačiau jos išnaudojimas nėra maksimilizduotos. Patiko, kad abi šalto oro paėmimui skirtos zonos saugomos nuo dulkių magnetiniais oro filtrais. Nepamirškim ir gražaus dizaino su RGB apšvietimu.

Korpusą tiesiog žudo didžiausias jo trūkumas – viršuje esančios ventiliatorių angos, nepalaikančios aušinimo skysčiu sistemų. Užteko per pirštą palikti daugiau vietos, ir šis korpusas jau būtų vadinamas karaliumi… Kaip trūkumą įvardinčiau ir ventiliatorių valdiklio nebuvimą. Iš kitos pusės, turbūt jis net nėra labai  būtinas, kai šaltą orą į korpuso vidų įpučia trys ventiliatoriai, kurie iš savęs jau yra tylūs.

Panašu, kad Antec pagaliau, po beveik dešimtmečio pertraukos pristatė naują korpusą, kuris yra pritaikytas specialiai žaidėjams, kuris yra funkcionalus ir kuris kainuoja padorią kainą. Antec grįžta į korpusų rinką! Bet šitie velniai apsiriko pagailėdami 2,5 cm vietos… Jei ne tai, būtume parašę, kad konkurentams jau šakės, nes jeigu ne tie keli centimetrai, tai būtų pats geriausias gaming tipo korpusas pasaulyje už 75 eurus.