Dar ne taip seniai internete klaidžiojo filmukas, demonstruojantis, kaip sustabdžius ventiliatorių ima rūkti bendrovės AMD procesorius, tuo tarpu „Intel“ analogas tiesiog nustoja veikti be jokių specialiųjų efektų. Nuo to laiko nutekėjo daug vandens, spėjo pasirodyti ir tokį pat bandymą su priešingais rezultatais demonstruojančių filmų, bet mes – ne apie tai.

Faktas šiuo metu yra vienas – „Prescott“ branduolį naudojantys „Pentium 4“ procesoriai kaista. Stipriai. AMD mėgėjai negaili taiklių išsireiškimų, dar ne taip seniai skambėjusių jų mylimos kompanijos adresu – interneto forumuose daug temų apie „prescott keptuves“ bei „virdulius“. Manyčiau, kad pastarasis faktas tam tikra prasme kuria „Intel“ priešišką vartotojų nuomonę.

Šiame kontekste šiandieninė „Intel“ fronto naujiena atrodo gana keistai. Paaiškėjo, jog šįmet turintys pasirodyti bendrovės dviejų branduolių procesoriai pagal specifikacijas turėtų skleisti 13% daugiau šilumos, nei dabar peikiami „Prescott“. Dviejų branduolių procesorių, kodiniu pavadinimu „Smithfield“, specifikacijos – naujas leistino centrinių procesorių kaitimo rekordas.

Tokia informacija pasklido „Intel“ išplatinus būsimųjų procesorių specifikacijas pagrindinių plokščių bei mikroschemų rinkinių(chipset) gamintojams. Neįvardyti jų atstovai garsiai stebisi bei teigia negalį suprasti, kokių galingų aušintuvu reikės šitaip kaistantiems CPU, turint galvoje, kad dabartiniai „Pentium 4 Prescott“ už akių buvo laikomi maksimalaus įkaitimo etalonu, kurio nustatytos karščio ribos viršyti nederėtų.

Būsimų AMD dviejų branduolių procesorių specifikacijos dar nėra paskelbtos.

Naujienų agentūros bei techninės įrangos tinklapiai suskubo naujieną pasičiupti – vėl aidi frazės „atominė jėgainė jūsų kompiuteryje“, „ką „Intel“ sau mano?“. O ką manote jūs?

Aš pats tokio žingsnio nesuprantu. Jei ne technologine, tai žmogiškąja prasme – kas gi bėgs pirkti dar labiau kaistančio „keptuvės“ pusbrolio su dviem branduoliais?