Atsibodo savo stalus apkrauti geležimi ar nuolat ją spardyti pasidėjus po kojom? Šiuo metu, įvairūs kompiuterių gamintojai bando spręsti šią opią, neišpasakytai didelį stresą kelienčią problemą, su kuria dažnai susiduria stacionariųjų kompiuterių savininkai. Įvairūs dėžės komponentai sparčiai mažinami ir rodos greitai pasieks mikroskopinį dydį. Į šį procesą įsitraukė ir mums gerai žinomi Acer’iai, kurie savo ruožtu į pasaulį paleido Revo RL85 aparačiuką.
Tą dieną atsimenu kaip vakar. Pas mane jis atkeliavo toks paprastas, draugiškai nusiteikęs, nedrąsus – tartum koks pimpačiukas (iš animacinio filmo „Pakalikai“), tik kompiuterinio formato. Dėžutėje jis tūnojo ne vienas – kol važiavo pas mane, jam kompaniją palaikė tokie priedai:
>> pultelis, padabintas mini klaviatūra bei touch pad’u;
>> USB adapteris pultelio valdymui;
>> jo gyvybę palaikantis laidas;
>> du HDMI jungties kabeliai;
>> įrenginio naudojimo veldys.
Ištraukus įrenginį iš kartono gniaužtų, laiko veltui neleidau ir pradėjau jį ruošti į jo būsimą kompiuterišką gyvenimą. Pajungimo procesas vyko gana skaldžiai: Tereikėjo į aparačiuką sukišti keletą laidelių, HDMI kabelio dėka pajungti monitorių ir laukti stebuklo. Neilgai trukus, įsižiebė lemputės, kurios nenumaldomai mirksėjo iš laimės:
– Aš čia! Aš gyvas! – džaugsmingai sušuko jis. Na gerai, nieko jis nesušuko, tačiau jei kompiuteriai mokėtų nuoširdžiai reikšti savo emocijas, būtent taip jis ir reaguotų.
Staiga, ekrane pasirodė pasisveikinimo užrašas, kurį iniciavo jau įdiegta Windows 8.1 OS. Čiupau pultelį ir išbandžiau jo galimybes.
Štai kokie mano įspūdžiai apie pultelį: touch padas skirtas pelės valdymui nelabai patogus. Gal dėl to, kad pelytės varinėjimui skirta per mažai erdvės. Ant jo yra mygtukai skirti touch pad’o deaktyvavimui, norint pilnavertiškai naudotis vien tik kitoje pusėje esančia mini klaviatūra. Pati klaviatūra taip pat nėra komfortiška. Jos dėka, net toks dalykas kaip web adreso suvedimas naršyklės laukelyje, tampa itin sudėtinga ir daug laiko atimančia užduotimi. Trumpa išvada: pultelis nėra patogus įrenginys kasdieniniam naudojimui, tačiau migruojant iš vienos vietos į kitą, taptų pravarčiu pagalbininku. Nors ir pultelio išbandymas nebuvo labai komfortiškas, tačiau tai buvo pakankamai įdomi patirtis, išbandant kitokio tipo įrenginį.
Kitas išbandymas – pats baltasis pimpačiukiškasis kompiuteris. Į jį buvo pasistengta sudėti viską, be ko neįmanoma išsiversti kasdieniniam naršymui internete: Intel Core i3-5010U 2,1 HHZ Broadwell procesorius. Galios suteikia minimaliai, tačiau eiliniam vartotojui turėtų pakakti.
>> 4 GB Ram’ų – kaip ir dera minimalistiniam stiliui.
>> HDD 500GB – įprasta šių dienų norma.
>> Intel HD Graphics 5500 vaizdo plokštė – didelių poreikių neturintiems pakanka.
>> Integruota Wi-Fi 802.11 a/b/g/n – vienas svarbiausių dalykų.
>> Bluetooth 4.0 – pravartu jungiant bevielius įrenginius.
>> 1xHDMI – jungtis monitoriui.
>> 1xMini DisplayPort – dar viena jungtis monitoriui.
>> 1xAudio-Out – garso perteikimui per kolonėles.
>> 2xUSB 2.0 – Turbūt ir taip aišku.
>> 2xUSB 3.0 – Same there.
>> 1xRJ45 – norint internetą pajungti per laidą.
>> Integruotas SD kortelės skaitytuvas.
Ir visai tai 106.5 mm x 155 mm x 106.5 mm matmenų įrenginyje.
Šio kompiuteriuko dizainas išvaizdus, minimalistinis, derantis prie klasikinio interjero bei papuošiantis skurdesnę aplinką. Forma patraukli, kampai suapvalinti (išvengsite rimtų sužeidimų). Paimti jį patogu, ilgai išlaikyti rankoje nesudėtinga, nes sveria nedaug. Trumpai tariant, už įrenginio apipavidalinimą Acer gauna pliusą.
Pats naudojimo procesas: per visą laikotarpį, mažasis Revo buvo išbandomas žiūrint filmus, naršant internete, klausant muzikos, turiningai leidžiant savo dienas facebook’e. Šias įvardintas funkcijas jis atliko neatsikalbinėdamas, kaip priklauso. Be abejo, žaidimų netestavau, nes Revo kompiuteriškasis gyvenimas skirtas ne tam. Ar jo mažas dydis prisidėjo prie vartojimo komforto? – Taip. Vietos kambaryje jis daug nereikalavo, tūnojo ramiai kamputyje niekieno nepastebimas ir neužkliudomas. Tai man buvo ypač svarbu, nes tuo metu dar gyvenau studentų bendrabutyje ir ten jau pakankamai buvau apsikarsčiusi įranga ir laideliais. Be abejo, monitorius užėmė vietos daug, tačiau apie jį pakalbėsime atskirai ir visai netrukus!
Tęsiant transliaciją apie Revo, trumpai aptarkime ko šiandien išmokome:
Ar Revo gerai atlieka minimalias kasdieninio naudojimo funkcijas? Atsakymas: Taip.
Ar Revo patogus migruojant iš vietos į vietą? Atsakymas: Taip.
Ar Revo sugyvena su fizine kambario aplinka, užimdama mažai vietos? Atsakymas: Taip.
Ar Revo dizainas išvaizdus? Atsakymas: Taip.
Ar Revo Pultelis patogus kasdieniniam naudojimui? Atsakymas: Ne.
Ar Revo pultelis praverčia išimtiniais atvejais? Atsakymas: Taip.
Ar Revo tinka žaidimams? Atsakymas: Ne.
Ar Revo tinka rimtesnei programinei įrangai? Atsakymas: Nelabai.
Kiek kainuoja Revo RL85? Lietuvoje jį įsigyti nėra lengva. Lietuvos e-parduotuvės siūlo įsigyti šį įrenginį už 550 eu. Ar jis tiek vertas? – Ne. Be abejo, užsienio e-parduotuvėse galima rasti kur kas mažesnę Revo kainą – nuo 230 eu.
Alternatyvos: Rasti minimalistinį panašių techninių parametrų įrenginį nėra sunku. Tokius siūlo Hewlett Packard, Zotac bei Apple kompanijos. Tačiau jie nėra tokie gražūs ir stilingi. Kainų taip pat esti visokių, tad plačiau komentuoti alternatyvų neverta.
O dabar metas pakalbėti apie 27 colių Acer monitorių – S277HK. Apie jį daug neišsiplėsiu, nes jis nėra šio vakaro/dienos/ryto žvaigždė.
Visą laikotarpį jis buvo išbandytas drauge su savo kompanionu Revo. Monitoriaus komplektacija paprasta:
>> Monitorius;
>> platforma, skirta monitoriaus stabiliai stovėjimo būsenai;
>> maitinimo laidas;
>> įrangos naudojimo vedlys.
Susirinkti monitorių nebuvo sunku. Tereikėjo jau į platformą įstatytą varžtelį prisukti prie stovo apačios bei sukaišioti laidus ten, kur jiems priklauso tūnoti. Paprastiems vartotojams tokio monitoriaus užtenka sočiai.
Šis vaizduoklis iš kitų išsiskiria tuo, jog neturi rėmo bei puikuojasi gana greita HDMI 2.0 jungtimi (iki 18 Gbps). Taip pat, monitorius pasižymi ir Ultra HD – 3840×2160 raiška, kuri akims kelia palaimą. Tačiau su Revo pajusti tikrą monitoriaus galią nepavyko, nes pritrūko geresnės vaizdo plokštės.
Ekrano stovas pagamintas iš aliuminio – sunkus ir kietas. Neabejoju, jog su juo sužeisti žmogų nebūtų sudėtinga. Ekraną galima atlošti nuo -5° iki -15°. Tai labai pravartu nustatant patogų spoksojimo kampą.
Monitorius akių nevargina, nes turi Acer EyeProtect technologiją, sumažinančią mirgėjimą bei mėlynąją šviesą.
Dizainas šio įrenginio yra gana estetiškas, modernus, kvepiantis stilingumu. Puikiai puošia aplinką.
Trumpos išvados: Monitorius patogus ir komfortiškas akims, tačiau visų techninių specifikacijų galimybių išnaudoti nepavyko, dėl ne itin galingos Revo RL85 vaizdo plokštės. Šio grožio kaina yra apie 690 eu. Ar tokios kainos jis vertas – taip, bet tik turint atitinkamomis specifikacijomis pasižymintį kompiuterį.
5 Komentarai
SaulyteBobas
Jau kalėdom pasiruošus? 😀
Sekretore
Pas mane kasdien kalėdos 😀
aiwaris
jokingai biskuti atrodo kai perkamas toks monitorius prie tokie silpno kubiko pc:D
Sekretore
Nepirkau, man taip atsiuntė Acer 😀 Neapskaičiavo truputį
aiwaris
wow geras:D