„Microsoft“ pamažu ima vis daugiau kalbėti apie būsimą naują operacinę, ligi šiol vadintą kodiniu „Vienna“ vardu. Naujausiose žiniose ji jau vadinama „Windows 7“.

Jau aišku, kad „Windows 7“ pasirodys per artimiausius tris metus, be to, bus siūlomos 32 ir 64 bitų sistemoms skirtos OS versijos. Jos turėtų būti įvairių galimybių ir priklausomai nuo to, kam, namų ar verslo vartotojams, yra skirtos.

„CNET News“ teigia, jog „Microsoft“ viduje sklando gandas, kad naujoji operacinė gali būti platinama naudojant prenumeratos internetu modelį. Oficialiai ši informacija nėra komentuojama.

Visgi „Microsoft“ neneigia, kad apie „Windows 7“ jau aktyviai galvojama ir kalbama, nes naująją OS iš anksto reikia prijungti prie dabartinių licencijavimo ir kitų pirkėjų skatinimo programų. Teigiama, kad šiuo metu vyksta aktyvios diskusijos su stambiausiais partneriais kurių metu bandoma išsiašikinti, ko jie tikisi iš naujos operacinės.

Apie konkrečias naujos OS savybes kol kas nekalbama nieko. Pasikeitė tik numatomas sukūrimo laikas – vietoje 2,5 metų dabar planuojama, kad naujos „Windows“ versijos kūrimas truks tris metus. „Microsoft“ žada po to, kai bus paskelbta oficiali pasirodymo data, nevėluoti ir OS išleidimo neatidėti.