Apple planšetinis kompiuteris iPad, pasirodęs praeitais metais sulaukė tikrai milžiniško pasisekimo. Šis kompanijos gaminys tapo vienu pirmųjų planšetinių kompiuterių rinkoje, išpopuliarinusiųjų minėtąją rinką. Šiuo metu jis rimtų konkurentų neturi – Apple rankose 90 procentų dydžio rinkos dalis, na o per praėjusius metus buvo parduota net 15 milijonų šių kompiuterių. Na o Apple ką tik paskelbė apie šio kompiuterio įpėdinį anonsuodama ilgai lauktą iPad 2.

Šios planšetės ekrano įstrižainė yra 9,7 colio, raiška taip pat išliko tokia pati – 1024 X 768. Naujasis iPad’as pagrakštėjo – nuo šiol jis bus trečdaliu plonesnis ir lengvesnis. Žinoma pasikeitė ne tik įrenginio išvaizda, bet ir vidinės savybės. Vietoj senojo Apple A4 procesoriaus planšetinis kompiuteris galės puikuotis naujos kartos A5 procesoriumi. Abu jie dirba 1GHz dažniu, tiesa A4 teturi vieną branduolį, tuo tarpu A5 gali pasigirti net dvejais. Kaip ir senesnės kartos iPad’as, šis bus parduodamas su 16GB, 32GB arba 64GB talpos vidine atmintimi. IPad turės įdiegtą iOS 4.3 operacinę sistemą.

Kalbant apie naujas funkcijas galime paminėti dvi vaizdo kameras. Viena iš jų yra įrenginio priekyje, ji yra skirta fiksuoti vaizdo pokalbiams, jos raiška siekia 480 X 320. Na o antroji kamera yra kompiuterio gale, ji filmuoja aukšta HD (1280 X 720) raiška. IPad turės bevielį Wi-Fi ryšį, jeigu pageidausite, galėsite įsigyti ir modelį su 3G ryšio palaikymu. Na atnaujinimai yra nemaži, tačiau ir ne radikalūs.

Į JAV prekybos salonus naujasis iPad kompiuteris iškeliaus jau labai greitai – kovo 11-ąją dieną. Europiečiams tradiciškai teks palaukti ilgiau – iki kovo 25-osios. Numataoma įrenginio kaina – 500 JAV dolierių. Tiesa, tiek kainuos pigiausioji versija, už turtingesnės komplektacijos įrenginį teks mokėti brangiau. Pagrindiniai iPad 2 konkurentai bus kitų gamintojų įrenginiai, paremti Microsoft Windows arba Google Android operacinėmis sistemomis.