Vakar visiems gerai žinoma kompanija – Apple, užpildė patento paraišką nacionaliniame JAV patentų biure, dėl naujosios savo inovacijos – pelės kuri vietoj klavišų turės optinį juntamąjį pavrišių. Skamba nerealiai? Apple mano kitaip.

Iš patento brėžinių matyti, kad pelės paviršiuje nebus nei vieno klavišo ar ratuko. Paraiškos tekstas teigia, kad būsimas valdymo įrenginys turės integruotą kamerą kuri iš vidaus analizuodama šviesos lūžius nustatys žmogaus pirštų padėtį ant pelės ir atitinkamai priskirs tam įvairais funkcijas. Tekste netgi pateikiama informacija apie įrenginio galimybę atpažinti tariamų mygtukų paspaudimus, kadangi „graužikas“ turės integruotą pirštų anstpaudų skaitytuvą. Turint tokią funkciją, spaudimo atpažinimas labai supaprastėja – juo daugiau spaudžiamą pelės paviršių, juo didesnį piršto antspaudo plotą sudarome. Pasak aprašymo pelė galėtų naudoti integruotą pirštų antspaudų skaitytuvą ir dirbant su didelio saugumo reiklaujančia programine įranga ar prieinant prie asmeninių kompiuterių su asmeninias duomenimis.

Apple jau ankščiau yra užpatentavusi keletą jutimui jautrių technologijų, kas pridėjus ir iPhone rodo kompanijos žengimą į naują rinkos nišą.

Kad ir kaip ten bebūtų šis patentas gali būti tik kompanijos noras „užrezervuoti“ tai ko bent jau artimiausiu metu tikrai nebus. Kodėl? Konkurentai nesnaudžia, o priminus nesklandumus su iPhone prekiniu ženklu, manau Apple vadovaujasi patarle – Atsarga gėdos nedaro.