Pakako „Apple“ užsiminti apie tai, kad drauge su 3G palaikančiu „iPhone“ telefonu „iTunes“ sistemoje startuos programų kompanijos gaminiams parduotuvė „App Store“, o analitikai jau prognozuoja milžiniškus iš jos ateisiančius pelnus. Teigiama, kad jau kitais metais iš „App Store“ „Apple“ gali gauti per 1,2 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Naujienų pristatymo metu „Apple“ vadovas Steve Jobsas teigė, kad internetu naudojasi 98% „iPhone“ savininkų. 94% jų naudoja elektroninį paštą, 90% siunčia SMS žinutes, o 80% vartotojų naudoja 10 ir daugiau telefono funkcijų. Rinkos specialistai pritaria šios informacijos panašumui į tiesą ir teigia, kad jei „Apple“ pavyks sukurti „iPhone“ ir telefono kaip stilingo bei rimto techninio daikto įvaizdį, „App Store“ pardavimai vien jo dėka gerokai pašoks.

Analitikas Gene Munster parengė tris galimus „App Store“ vystymosi scenarijus. Optimistiškiausiame iš jų ir numatomos 1,2 mlrd. dolerių jau po metų sieksiančios pajamos. Tačiau ir kiti du neliūdni – teigiama, kad šiaip ar taip „App Store“ pridės 1-3% prie bendros „Apple“ apyvartos.