Apie OLPC iniciatyvą esame rašę ne kartą. Tad šįsyk tik trumpai priminsiu, kad jos tikslas yra aprūpinti nelabai galingais ir nebrangiais kompiuteriais besivystančių šalių vaikus. OLPC sistemas jiems turėtų nupirkti vyriausybės arba paramos organizacijos, siekiama vieno kompiuterio kaina – vos 100 JAV dolerių.

Tuo tarpu rinkos tyrimų bendrovės „Gartner“ specialistai prognozuoja, kad ir artimiausius tris metus iniciatyvos kompiuterių kainos negalės būti tokios mažos. Įmonės specialistų teigimu, tai logiška įvertinant kompiuterių komponentų kainas ir bendrą rinkos situaciją apskritai.

Analitikai taip pat atkreipia dėmesį, kad 100 dolerių kainos vaikymasis neturėtų tapti pagrindiniu iniciatyvą remiančių bendrovių taikymu. Taip pat svarbu ir nepamiršti siūlomų sistemų atnaujinti, priderinti prie naujų technologijų, o tai, žinoma, irgi kainuos.

Kiek sumažinti dabar iki maždaug 140 dolerių siekiančias OLCP sistemų kainas galėtų tik tai, jog auga bendra mažųjų nešiojamų kompiuterių ir jų komponentų paklausa. O tai atitinkamai kiek mažina komponentų kainas.