Populiarėjantis BD+ autorių teisių apsaugos technologijos panaudojimas leidžiant filmus „Blu-ray“ diskuose kelia pirkėjų ir įrangos gamintojų susirūpinimą. Nieko nuostabaus – pasirodo, BD+ apsaugoti filmai su kai kuriais „Blu-ray“ grotuvais tiesiog neveikia.

Studijos „20th Century Fox Home Entertainment“ išleisti filmai „The Fantastic 4: Rise of the silver Surver“ bei „The Day After Tomorrow“ į „Blu-ray“ diskus įrašyti naudojant BD+ apsaugos technologiją. Tuo tarpu „LG BH100“ ir „Samsung BD-P1200“ buitiniai „Blu-ray“ grotuvai BD+ nepalaiko, tad filmai juose tiesiog neveikia. Panašu, kad gamintojams teks išleisti atnaujintą „firmware“ versiją su BD+ palaikymu, na o vartotojams – atnaujinti grotuvų programinę įranga. Viskas įmanoma, bet ar patogu? Tikrai ne.

Be to, pranešama, kad BD+ apsaugoti filmai labai ilgai kraunami ir naudojant pačių „Sony“ bei „Panasonic“ pagamintus „Blu-ray“ grotuvus. Beje, „Playstation 3“ konsolė gamyklinėje konfigūracijoje BD+ apsaugos tai pat nepalaiko – reikia atnaujinti jos firmware iki 1.93 versijos.

Problemos kyla dėl to, kad ir PS3, ir nemažai buitinių „Blu-ray“ grotuvų prekyboje pasirodė dar prieš parengiant BD+ autorių teisių apsaugos mechanizmo specifikacijas. Na o jei grotuvas BD+ nepalaiko, šia technologija apsaugotas filmas jame tiesiog negroja.

Filmų leidėjai teigia į kompromisus neisiantys ir ragina techninės įrangos gamintojus paskubėti atnaujinti senesnių grotuvų „firmware“. „Samsung“ jau pranešė parengę naują programinę įrangą „BD-P1200“ grotuvui, tuo tarpu iš LG stovyklos kol kas nieko negirdėti.