„Pew Internet“ ir „American Life Project“ atliko eilinę JAV gyvenančių interneto vartotojų apklausa. Jos metu paaiškėjo, kad internetu naudojasi 68% vyrų ir 66% moterų. Įvertinant, kad dailiosios lyties atstovių tarp JAV gyventojų gerokai daugiau, gauname, kad jos naudojasi internetu gerokai daugiau, nei vyrai.

Buvo apklausta net 20 tūkstančių amerikiečių. Tyrimas truko penkerius metus. Nors internetu naudojasi panašus procentas vyrų ir moterų, lytis dominanti informacija nemenkai skiriasi.

Vyrai internete dažnai ieško su pomėgiais susijusios medžiagos – skaito, dalyvauja nuotoliniuose mokymuose ar sporto mėgėjų forumuose. Jie gerokai dažniau nei moterys siunčiasi programas, muziką bei naudojasi interneto kameromis.

Net 94% moterų nurodė internete visų pirma besinaudojančios elektroniniu paštu. Jos mano, kad tai modernus ir patogus būdas užmegzti naujas pažintis bei palaikyti esamus socialinius ryšius su draugais, šeima. Internautės tiesiog rašo laiškus, tuo tarpu internautai linksminasi vieni kitiems persiųsdami juokelius bei naudodami elektroninį paštą darbo reikalams.

4% apklaustųjų nurodę bent kartą dalyvavę lošimuose internetu.

Internautai domisi technologijomis, išbando naujienas bei aiškinasi, kaip vienas ar kitas dalykas veikia. Internautės tuo visiškai nesirūpina, tačiau sudaro absoliučią daugumą internetinių žemėlapių vartotojų. Pastebėta, kad skirtumai tarp lyčių įpročių ryškūs tik vyresniame amžiuje. Kalbant apie paauglius, jų praktiškai nėra.

Abiejų lyčių atstovai internetu naudojasi dažniau, jei turi vaikų. Tai tyrėjai sieja su atžalų poreikiu interneto prieigai namuose, kuria tenka pasinaudoti ir tėvams.

Galima tik spėlioti, kokie būtų tyrimo rezultatai jį atlikus Lietuvoje…