Veikiausiai pasitikdami ketvirtąjį „Opteron“ procesorių ir pačios AMD64 technologijos gimtadienį apskritai, AMD pristatė du naujus dviejų branduolių „Opteron“ modelius, pažymėtus 2222 ir 8222 SE.

Tarnybinėms stotims skirtus procesorius jau galima užsisakyti kaip naujų serverių dalį, tuo tarpu mums gerokai įdomiau tai, jog sulyg naujųjų „Opteron“ pristatymu ir trumpu AMD64 technologijos gimtadienio paminėjimu buvo šiek tiek užsiminta ir apie būsimą „Barcelona“ lustą, su kuriuo AMD sieja daug išlikimo žiaurioje konkurencinėje kovoje su „Intel“ vilčių.

Kompanijos atstovo teigimu, remiantis naujais „SPECcpu2006“ testais galima daryti išvadą, kad keturių branduolių „Barcelona“ konkurentų (kažin, kas gi jie galėtų būti… 😉 sparčiausią keturių branduolių procesorių turėtų lenkti 50% atliekant slankaus kablelio operacijas bei 20% atliekant operacijas su sveikais skaičiais.

Taip pat pasirodė ir tarnybinių stočių elektros sąnaudoms skaičiuoti skirtas įrankis „AMD Platform Power Calculator„. Jis įdomus tuo, kad paskaičiavimus siūlo atlikti ne tik su AMD, bet ir su „Intel“ procesoriais. Žinoma, AMD lustai programoje atrodo kiek geriau, be to, tikėtina, jog būsimoji „Barcelona“ naudojant „AMD Platform Power Calculator“ bus matoma kaip akivaizdi lyderė =]