NVidiai pristačius naujas aukštos klasės Titan vaizdo plokštes AMD suskubo reaguoti į šį konkurentų žingsnį. Neoficialūs šaltiniai praneša, jog netrukus artimiausi AMD partneriai gaus naują aukštos klasės plokštę, kuri taps pačiu greičiausiu AMD kūriniu.

Plokštė turi būti labai panaši į dabar TUL partnerių (PowerColor, Club3D ir VTX3D) leidžiamas HD 7990 plokštes. Pagrindinis skirtumas – didesni dažniai. Teigiama, kad branduolio greitis peržengs 1 GHz ribą. Taigi rezultatas gali būti labai panašus į Asus Ares II plokštę, aišku naujos HD 7990 versijos turės paprastesnę aušinimo sistemą.

Deja, naujosios AMD plokštės, lyginant su nVidia gaminiais turi vieną svarų minusą – dideles elektros sąnaudas, ir tai lemia didesnį plokštės kaitimą. Galima tikėtis kažko panašaus ir iš didesniais dažniais dirbančios Radeon HD 7990 versijos.

Taigi plokštės gaus tik programinės įrangos atnaujinimus, techniškai tai bus tas pats daiktas. Numatoma, kad plokštės bus išleistos šių metų pirmojoje pusėje. Panašiai AMD elgėsi ir prograiniu būdu keldama standartinių HD 7950 ir HD 7970 dažnius.

Fudzilla.com, Games.lt