Iš naujausių rinkos tyrimų matyti, kad kurį laiką stiprėjusios AMD pozicijos darbui skirtų kompiuterių (workstations) rinkoje vėl ėmė silpti. Prie to veikiausiai prisideda naujieji „Intel Xeon“ procesoriai su dviem ir keturiais branduoliais.

Antrame praietų metų ketvirtyje sistemos su AMD Opteron procesoriais sudarė, atitinkamai, 3,6 ir 13,3% visų vieno ir kelių branduolių darbo kompiuterių. Iki „Intel“ rezultatų – 96,4% ir 86,7% – buvo toloka ir tuomet. Tačiau pasirodžius „Core 2“ architektūrai ir naujiems „Xeon“ procesoriams AMD pozicijos dar labiau susilpnėjo.

„Intel“ tenkanti rinkos dalis vieno ir kelių branduolių procesorių rinkoje šoktelėjo iki 98 ir 92 procentų (čia kalbama tik apie workstation kompiuterius).

Rinkos specialistų teigimu, AMD tenkančios rinkos dalies sumažėjimas kiek netikėtas. Buvo prognozuojama, kad po „Intel“ naujovių pasirodymo AMD pardavimai kurį laiką nekils, bet kad jie ims kristi nebuvo tikimasi. Teigiama, kad tokia situacija gali paskatinti AMD skubinti keturių branduolių procesoriaus „Barcelona“ pasirodymą.