Galbūt 2008 metai jau keliauja į istorijos puslapius, kaip karinių konfliktų bei nesutarimų metai, tačiau mums visiems svarbi ekonominė krizė vis dar rodo savo tvirtą kumštį bei iš IT industrijos reikalauja milžiniško susikaupimo ir nuoseklių veiksmų. Praėjusiais metais Microsoft pasidžiaugė augančiomis pajamomis, žinoma, ir pelnu, tačiau, pasak vieno geriausiai žinomų industrijos šaltinių, portalo DailyTech teigimu, Microsoft pajus krizę savo kailiu. Pranešime teigiama, kad Microsoft, didžiausias programinės įrangos gamintojas ir didžiausią pelningumą rodanti technologinės industrijos kompanija, nusprendė atsisakyti net 15000 savo darbuotojų iš esamų 90000, o tai reiškia net 17% darbo jėgos pasaulinio mastu.

Rašinyje toliau tvirtinama, kad tokie produktai, kaip kad Microsoft MSN paieškos sistema, ar kiti „stringantys“ verslo vienetai, gali būti artimiausiu metu numarinti. Tiesa, Xbox 360 ir kitų, ypač pelningų veikos sričių, departamentų darbuotojai gali jausti saugūs – jose darbuotojų mažinimas negresia.

„Aš matau tik vieną priežastį, kodėl Microsoft gali atsisakyti tiek daug žmonių – jie eliminuos kai kuriuos savo verslo vienetus. Ir jei Microsoft iš tiesų nuspręs restruktūrizuoti savo verslą, jie veikiau parduos savo divizijas, nei jas tiesiog išjungs, įskaitant ir MSN“, – CNET citavo vieną iš industrijos veteranų, Henrį Blodžetą (Henry Blodget).