Šiuo metu AMD neturi stiprių atstovų aukštos klasės procesorių sektoriuje. Patys sparčiausi ir naujausi kompanijos gaminami mikroprocesoriai yra Thuban architektūros gaminiai, geriau žinomi Phenom II X6 vardu. Buvo paskleista informacija, jog šie procesoriai iš AMD siūlomų procesorių sąrašo išgaruos dar iki šių metų galo.

Iš pradžių bus nutraukta silpniausio šioje serijoje procesoriaus Phenom II X6 1045T gamyba, po trumpos pauzelės seks ir šiektiek spartesnio Phenom II X6 1055 eilė. Abiejų procesorių parduotuvių lentynose neliks iki šių metų trečiojo ketvirčio vidurio. Na o kita banga iškeliaus visi likę serijos procesoriai: Phenom II X6 1100T, 1090T, 1075T ir 1065T. Jie iš prekybos jie bus eliminuoti metų sankirtoje.

 

Manau jog daugeliui iš Jūsų šių procesorių gamybos nutraukimo priežastis jau yra aiški. Rugpjūčio mėnesį pasirodo naujieji Bulldozer architektūra paremti procesoriai. Pasirodžius jiem senieji procesoriai taps nebereikalingais. Tikėtina, jog iš rinkos bus išstumti ir kiti silpnesni senesnieji procesoriai, kadangi jau visai sulauksime ir naujųjų Llano centrinių procesorių su integruotu grafikos lustu.