Antec Neo Eco – naujausias vidutinės klasės Antec maitinimo blokas. Nors pati serija ir yra labai sena, tačiau ją atšviežino praeitais metais pristatyti naujos kartos modeliai. Pastarieji kovoja su tokiais modeliais, kaip Corsair CX ar Cooler Master GM serijos.

Nepaisant to, kad Neo Eco yra nebrangių maitinimo blokų serija, tačiau lig šiol Antec jos kokybei skyrė didelį dėmesį, užtenka paminėti vien tai, kad šiuos nebrangius maitinimo blokus yra gaminusios tokios kompanijos kaip Seasonic, CWT ir Delta.

Naujausi Neo Eco serijos maitinimo blokai pasižymi 80 Plus Bronze efektyvumo sertifikatu – tai yra nusistovėjęs standartas šioje klasėje. Galimi 450W, 550W ir 650W galios modeliai, nors konkurentai šioje klasėje mėgsta pasisvaidyti ir 750W bei 850W galiūnais. Šiandien mes už laidų griebiame 650W galios Antec maitinimo bloką.


Pakuotė ir komplektacija

Nors maitinimo blokas įpakuotas pakuotėje, turinčiame tipinį Antec dizainą, tačiau baltas fonas už maitinimo bloko čia visiškai netinka. Jis tarsi atima visą solidumą vaizdas yra tiesiog ne toks.

Pakuotės vaizdą stipriai gadina ryškus, neaiškios paskirties kinietiškas užrašas. Kam jis čia iš viso yra reikalingas?

Nepatogus išpakavimas per viršų tapo Antec firminiu ženklu…

Komplektas pakuotėje nėra kažkuo labai išskirtinis. Apart maitinimo bloko ir modulinių laidų randami varžtai, maitinimo laidas ir makulatūra.

Detalus žvilgsnis

Kaip ir minėjau, iš serijos siūlančius 450, 550 ir 650 W galios maitinimo blokus išbandau galingiausią 650W versiją. Tiesa žvelgiant iš visos rinkos perspektyvos, tai yra vidutinės galios maitinimo šaltinis.

Turiu pasakyti, kad maitinimo blokas neturi daug išskirtinių dizaino sprendimų. Jis tėra paprasta, niekuo neišsiskirianti, juoda dėžutė, apklijuota informacija perkrautais lipdukais. Viskas padaryta pagal Antec tipinį dizainą, tiesa, pagal pačią pigiausią jo versiją. Ir vis dėl to, tas juodos spalvos ir geltonų akcentų žaismas sukuria šiokį tokį išskirtinumo įspūdį.

Maitinimo blokas pasižymi kompaktiškumu. Jo ilgis yra tik 14 centimetrų, kai įprastai moduliniai maitinimo blokai yra dviem centimetrais ilgesni.

Vieta, kur jungiasi moduliniai maitinimo bloko kabeliai atrodo gan oldschool‘iškai. Juoda ir raudonos spalvos slot‘ai bei po apačia esantys užrašai jau retai kur besutinkami. Bet aš dėl to nepykstu. Visai smagu prisiminti tuos senus gerus laikus.

Plokštieji kabeliai šiais laikais tapo standartu naujos kartos maitinimo šaltiniuose. Jie sutinkami visur, tačiau šį kartą Antec jų pagailėjo. O ir esamų kabelių Sleeve’ingo kokybė yra tik vidutinė.

Jungčių kiekis yra paskirstytas gan protinai. Nors tai tik ekonominės klasės maitinimo blokas, nė vienos jungties nejaučiamas perteklius, tačiau kartu negalima pasakyti, kad būtų ir stygius, ar blogai išplanuota, kuri jungtis bus fiksuota, o kuri atjungiama.

Žvilgsnis į vidų

Viduje slepiasi CWT GPK platforma paremta maitinimo sistema. Ta gan paprasta platforma, skirta perduoti energiją sistemai, telpant į 80 Plus Bronze energijos efektyvumo sertifikato nustatytus rėmus.

Pastarąja platforma paremti ir Cooler Master GM bei Thermaltake Germany serijų maitinimo blokai. Šiek tiek apkarpyta jos versija paremtas ir ekonominės klasės Chieftec Element.

Antec pažadėjo, kad į Neo Eco maitinimo blokus montuos Japoniškus kondensatorius. Ir negagalėtumėme teigti, jog ji taip nepadarė – pagrindinis maitinimo bloko kondensatorius iš tiesų yra japoniškasis Nichicon. Jo talpa siekia gan nedidelius 330 µF.

Modelio aprašyme nebuvo aiškiai paminėta, kurie maitinimo bloko kondensatoriai yra japoniški. Ir štai antrinėje filtravimo grandinėje taivanietiškų Teapo kondensatorių desantas. Jie nėra labai blogi, tačiau iki Japoniškųjų kokybės pastariesiems yra labai toli.

Primytyvios platformos naudojimo rezultatas – 12 voltų linija galima perduoti tik 600 W iš bloko turimų 650W. Ne koks rezultatas šiems laikams. Vos 17 amperų 5 voltų linijai irgi nėra labai geras pasiekimas.

Taigi techniškai maitinimo blokas yra gan primityvus o dabar pasakysiu patį geriausią dalyką apie jį. Jis yra tylus. Apkrautas jis dirba vidutiniu garsumu, o būdamas išjungtu jis yra velniškai tylus.

Tokius rezultatus leidžia pasiekti geras apsukų profilis ir ventiliatorius. Dėl pakankami trumpo korpuso Antec įmontavo 120mm skersmens aušinimo įtaisą. Pastarasis yra ne labai įmantrus, bet pakankamai geras, Globe Fan S1202512L, naudojantis paprastus slydimo guolius.

Išvados

Šis maitinimo blokas kainuoja 75 eurus. Jam suteikiama ne itin ilga 3 metų garantija – ne mažai konkurentų siūlo penkerius metus. Trumpai tariant tai yra paprastas maitinimo blokas, galintis pasiūlyti svarbiausiųjų savybių paketą.

Tenka pripažinti, kad senesnieji Neo Eco serijos blokai, pastatyti ant Seasonic ir Delta platformų buvo stipresni konkurentai rinkoje. Tuo tarpu dabar jie tėra tik vidutiniokai. Lyginant su tiesioginiais konkurentais Antec Neo Eco išsiskiria nebent tylesniu veikimu.

Nepaisant to, kad Antec Neo ECO yra nebrangus „safe to buy“ maitinimo blokas, tačiau konkurencija ekonominių maitinimo blokų segmente yra žvėriška. Šios klasės lyderiu reikėtų laikyti Corsair CX650M. Pastarojo platforma yra pažangesnė už tą, kurią naudoja Antec. Beje Corsair už panašią kainą siūlo CWT ilgesnę penkerių metų garantiją.

Panašia kaina pasižymi ir Cooler Master bet Thermaltake maitinimo blokai, paremti ta pačia platforma. Pastarąją platformą naudoja ir Chieftec savo pigiausiuose Element maitinimo blokuose, nors tai gan stipriai apkarpyta jos versija, tad lyginimas nebūtų tikslingas. Tačiau pastaroji kompanija turi Power Smart seriją, kuri yra neapsakomai tyli, turi 80 Plus Gold sertifikatą. Pastarasis kol kas ir būtų mano paties pasirinkimas ieškant maitinimo bloko už 75 eurus.

Games.lt