AMD Fusion – tai AMD kuriamas lustas, atliekantis tiek procesoriaus, tiek vaizdo plokštės vaidmenį. Jis bus paremtas Llano architektūra. Visgi, sužinojus, kas tai per „žvėris“ yra ši architektūra visas entuziazmas ir optimizmas po mažu ima dingti.

Llano procesoriai bus paremti labai sena K8 architektūra. Ji buvo sukurta dar 2003 metais! Tai buvo pati pirmoji AMD architektūra, palaikanti 64 bitų operacinę sistemą. Jau krūvą metų parduotuvėse K8 architektūra paremtų procesorių seniausiai nelikę nė kvapo.

Tiesa, architektūra buvo šiek tiek atnaujinta. Vietoj senosios 130nm technologijos imta naudoti naująją 32nm technologiją. Tai pagerina energijos sąnaudas, tačiau architektūrinės bėdos taip tikrai neišsprendžia. Šia architektūra paremto procesoriaus sunku tikėtis didelės galios ir efektyvumo.

AMD Llano su savo septynerių metų architektūra stos į kovą ne prieš bet ką, o prieš patį Intel Sandy Bridge . Senajai AMD K8 architektūrai bus labai sunku kovot prieš tokį modernų Intel galiūną.

Nors AMD procesoriai gaminami pagal labai seną technologiją, tačiau prieš savo konkurentą turi vieną didelį privalumą – Redwood serijos vaizdo plokštę. ATI HD 55X0 ir HD 56X0 serijos vaizdo plokštės yra žymiai spartesnės nei Intel procesoriuose integruojamos Intel HD vaizdo plokštės.

AMD Fusion kaip ir Intel Sandy Bridge pasirodys kitais metais. AMD išleisti Fusion planuoja jau labai senai. Pirmuosiuose planuose buvo numatyta išleisti Fusion dar 2006 metais. Intel Sandy Bridge – tai jau antroji šios firmos procesorių karta, turinti integruotą grafikos posistemį.

Turimais duomenimis AMD jau ruošia ir antrą Fusion kartą. Ji bus paremta kur kas modernesne architektūra nei Llano. Suderinus gan stiprų procesorių su sparčia vaizdo plokšte gautųsi išties įdomus variantas. Intel kol kas to pasiūlyti negali – jos gaminamos vaizdo plokštės palyginus labai silpnos.