Iš karto pasakysiu, jog liūdniausia situacija yra AMD stovykloje. Kompanijos vertė tesiekia 1,53 milijardo JAV dolerių, kas globalias gamybines operacijas vykdančiai kompanijai nėra pavyzdingas pasiekimas. Tai tėra tik ketvirtadalis to, ką prieš dešimtmetį AMD sumokėjo už vaizdo plokščių gamintoją ATI. Tada vien ATI buvo verta 5,6 milijardų.

AMD akcijų vertė stipriai krito paskelbus labai prastus antrojo metų ketvirčio finansinius rezultatus. Kompanija per tris mėnesius sugebėjo prarasti 131 milijoną JAV dolerių. Kompaniją gelbėjo atsitiktiniu būdu gautos pajamos, be kurių nuostoliai galėjo būti dar didesni. Jos padėjo išsaugoti 50 milijonų dolerių.

Palyginimui, vien vaizdo plokščių lustus gaminančios nVidia vertė yra 10,7 milijardo JAV dolerių, kas yra 7 kartus daugiau už visa AMD vertę. Na o Intel’is yra įkainuotas 140 milijardų JAV dolerių, kas yra beveik šimtą kartų daugiau už AMD.

AMD yra susilaukusi ir daugiau problemų dėl nevykusių produktų. Kompanija žadėjo, kad jų APU procesoriai bus geri, sugebės tapti konkurencinga ekonominės klasės preke, tačiau eilinį kartą gavosi šnipštas. Investuotojai pasijuto apgauti ir teismo keliu pareikalavo išmokėti kompensacijas už neįvykdytus pažadus.

TechPowerUp, Games.lt