Jau rašėme, jog „GNT Lietuva“ nuo šiol vadinasi „ALSO Lietuva“. Neseniai (2010 m. birželio 3 d.) vyko šiemet jau antroji „ALSO Akademija“ paroda – „Produktai namų vartotojams ’10“, kurioje įvairių kompanijų atstovai pristatinėjo savo naujausius produktus.

Pačioje renginio pradžioje buvo galima apžiūrėti visas kompanijų demonstruojamas naujoves ir pasivaišinti bandelėmis ar išgerti kavos. Didžiąją dalį parodos demonstruojamų naujovių užėmė nešiojami kompiuteriai, monitoriai bei „netbookai“.

„nVidia“ atstovas Pawel Leúniorowski trumpai pristatė naujausias vaizdo plokštes ir naujausias kompanijos technologijas.

Technologija, kuriai buvo skirta daugiausia laiko, yra Tessellation. Ši naujovė kompiuterinius modelius pagyvina, pridedama daugiau iškilimų bei detalumo. Apie tai plačiau pasakojama šiuose filmukuose:

Matome, kaip Tessellation technologija pagyvina vandens realistiškumą, pridedama vandeniui daug kartų didesnį detalumo lygį.

Šiame filmuke rodoma, kaip ši technologija gali padėti žaidimo kūrėjams sukurti veikėjus su realistiškais plaukais.

Praktiškas pavyzdys, kaip žaidime galėtų būti panaudota Tessellation technologija. Naudojamas „Unigine“ varikliukas.

„nVidia“ stendas buvo papuoštas kompiuteriu ir šalia gulinčiais „3D Vision“ akiniais, kurie funkcionavo su „Metro 2033“ žaidimu. Žinoma, juos išbandėme ir mes. „Metro 2033“ 3D vaizdas daug geresnis nei prie įprastų monitorių: iš viršaus tamsiame postapokaliptiniame metro išlendantys monstrai tiesiog gąsdino savo artumu, kai tuo tarpu miniatiūrinės aplinkos detalės, tokios kaip blizgučiai, apšviečiami žibintų, džiugino akis. Vis dėlto, vos užsidėjus ir pradėjus žaisti su „3D Vision“ akiniais, man suskaudo akys, todėl reikia laiko, norint pripratinti akis bei pastoviai žaisti žaidimus su 3D palaikymu.

„Nokia“ kompanijos atstovas ilgai ir, tiesą sakant, nuobodžiai pristatinėjo „Nokia“ „penkmečio“ planus, savo kalbą orientuodamas į „OVI“ siūlomas paslaugas.

Daugiausiai buvo kalbėta apie „OVI Maps“, t.y. naujuose „Nokia“ telefonuose galinčią veikti žemėlapių bei navigacijos programą. Buvo pristatytos šiuo metu kuriamos naujovės: atvykę į „OVI Maps“ palaikomą šalį, galėsite sužinoti miesto lankytinas vietas, geriausius restoranus bei skaityti apie tai kitų „OVI Maps“ vartotojų paliktus komentarus ir stebėti jų įvertinimus; norėdami sužinoti orų prognozę, užteks pakelti telefoną ir kameros pagalba pafilmuoti dangų – taip telefonas supras, kad norite orų prognozės, ir Jums ją parodys. Taip pat buvo parodyta „iTunes Store“ „Nokia“ analogas „Ovi Store“, kuriame vartotojai galės atsisiųsti naujausias programas bei jų atnaujinimus.

Iškart po „Nokia“ prasidėjo „HP“ prezentacija, kurioje „HP“ atstovas pristatė nešiojamųjų kompiuterių naujoves. Trumpai buvome supažindinti su „HP“ nešiojamųjų kompiuterių klasifikacija, naujausiais kompiuterių modeliais bei dizaino sprendimais. Tarp visų demonstruotų kompiuterių labiausiai išsiskyrė „HP Envy“ nešiojamas kompiuteris, kuris, pasak „HP“ atstovo, gali drąsiai gali lygiuotis su „Apple MacBook“ kompiuteriais dėl savo tvirto korpuso bei dizaino sprendimų.

Maža to, kompanijos atstovas ragino vartotojus pamiršti „HP“ nesėkmes su šeštos serijos nešiojamaisiais kompiuteriais, kai didžioji jų dauguma pas vartotojus atsidurdavo su gyvybei pavojų keliančiomis baterijomis. Jis tikino, jog šiuo metu „HP“ kompiuteriais verta pasitikėti, kadangi kompanija kreipia daugiau dėmesio saugumui ir patikimumui ir tokie įvykiai turėtų nebepasikartoti.

„ALSO Akademija. Produktai namų vartotojams ’10“ paroda likome patenkinti, kadangi sužinojome naujausius stambių IT sferoje dominuojančių kompanijų planus bei išbandėme naujausias, žaidėjui aktualias, technologijas.