Gali būti, kad „Abit“ nuspręs trauktis iš pagrindinių plokščių rinkos. Apie tai rimtai svarsto bendrovę valdantis koncertas „Universal Scientific Industrial“. Jei nepavyks pademonstruoti gerų pardavimų rezultatų su „Intel P45“ mikroschemų rinkiniu grįstomis pagrindinėmis, „Abit“ laukia pertvarkymai.

Akivaizdu, kad priešingai nei tikėtasi „Abit“ nelabai sekasi konkuruoti su stambiaisiais pagrindinių plokščių gamintojai. Nors kainos argumentas kaip ir šios bendrovės pusėje, kokybė džiugina ne visuomet, stinga pirkėjų dėmesio apskritai.

Per praeitus metus „Abit“ pardavė per pusę mažiau pagrindinių plokščių nei planavo – 2-3 milijonus. Šiais metais bendrovė planuoja parduoti 6 mln. pagrindinių, tačiau jau dabar abejotina, ar šie planai virs tikrove.

Tai jau ne pirmas kartas, kuomet „Abit“ susiduria su finansinėmis bėdomis. Jos apskritai gana būdingos vadinamiesiems antrojo lygio gamintojams – konkuruoti su didžiaisiais rinkos lyderiais labai sunku, nes gamindami gerokai didesnius produkcijos kiekius didieji žaidėjai daug laimi sumažindami kaštus.