Viena iš didžiausių Holivudo kino studijų „20th Century Fox“ ilgą laiką ramiai stebėjo ateities optinių diskų standartų varžytuves bei nereiškė pritarimo nei „Sony“ propaguojamiems „Blu-ray“, nei „Toshiba“ sukurtiems HD-DVD diskams.

Kitos kino studijos jau senokai išreiškė savo simpatijas. Daugelis ėmėsi remti HD-DVD. Į „Blu-ray“ pusę stojo tik „Disney“, prie kurios „20th Century Fox“ ir nusprendė prisijungti. Taigi, „Blu-ray“ stovykloje gyvena jau du labai stambūs Holivudo gigantai, beveik atsveriantys didesnį HD-DVD palaikančių kino studijų kiekį.

Vargu ar „20th Century Fox“ apsisprendimas remti „Blu-ray“ turės lemiamos įtakos šio formato paplitimui, bet bent jau menkučiu koziriu „Sony“ letenose šis įvykis tikrai virs. Nereikia pamiršti ir artėjančio „Playstation 3“ išleidimo – juk konsolės pirkėjai norės filmų, kuriuos galėtų žiūrėti savo naujuoju žaidimų kompiuteriu.

Šiuo metu rungiasi du standartai, siekiantys ateityje pakeisti DVD. „HD DVD“ vartotojams ketina pasiūlyti sutalpinti į vieną vienasluoksnio optinio disko pusę 15 GB duomenų, mokant už jį nedaugiau, nei už įprastinį DVD. Prekyba „HD DVD“ įrenginiais ketinama pradėti metų pabaigoje. „HD DVD“ remia technologijos kūrėjai „Toshiba“ ir NEC, o taip pat – „Sanyo“, beveik visos didžiosios Holivudo kino studijos.

„Blu-ray“ diskai turėtų startuoti su 50 GB vienoje disko pusėje talpa, o iki 2007 metų žada pasiūlyti vartotojams 100 GB talpos diskus. Tokiai talpai pasiekti bus naudojama keturių sluoksnių technologija, savo prigimtimi analogiška DVD diskų „Dual Layer“ metodui. Šią technologiją remia „Sony“, „Panasonic“, „JVC“, „Thomson“, „Hewlett-Packard“ bei „Disney“ kino kompanija. Paramą „Blu-ray“ yra paskelbę ir du didžiausi pasaulyje žaidimų leidėjai – „Electronic Arts“ ir „Vivendi Universal“.

Nuo tradicinių DVD šie formatai skiriasi tuo, jog dėl didesnio duomenų tankio darbui su jais naudojamas mėlynos spalvos lazeris.