Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija kartu su kolegomis iš 9 rytų ir centrinės Europos valstybių pasirašė bendradarbiavimo ir supratimo memorandumą. Šiuo memorandumu siekiama sutvirtinti ryšius tarp Europos žaidimų kūrėjų, skatinti informacinius mainus, gerinti regiono įvaizdį ir konkurencingumą globalioje kūrėjų industrijoje.

„Centrinės ir Rytų Europos regionas, globaliu mastu yra didelis ir svarbus, bet sulaukiantis nepelnytai mažo dėmesio JAV investuotojų, leidėjų ar žurnalistų dėmesio. Vien memorandumą pasirašiusios valstybės vienija 1000 studijų, kuriose dirba daugiau nei 25000 žaidimų kūrėjų. Čia kasmet gimsta daugybė kultūriškai įdomių žaidimų, veik kiekviena valstybė turi savo sėkmės istoriją, o kuriami žaidimai pasižymi puikia technologijų ir žanrų įvairove“ — teigia Nepriklausomų Lenkijos žaidimų kūrėjų fondo vadovas Jakub‘as Marshalkowski.

Pirmoji šio memorandumo versija buvo pasirašyta dar pernai spalį, Poznanėje. Nepriklausomų Lenkijos žaidimų kūrėjų fondo iniciatyva, pirmoje pasirašymo ceremonijoje dalyvavo žaidimų kūrėjų asociacijų atstovai iš Lenkijos, Čekijos, Slovakijos ir Moldovos. Šiemet pasirašymo ceremonija vyko Čekijos žaidimų kūrėjų asociacijos kvietimu Prahoje, o dalyvaujančių valstybių sąrašą papildė Baltarusija, Slovėnija, Rumunija, Bulgarija ir Lietuva. Visos memorandumą pasirašiusios valstybės taip pat bendradarbiauja organizuojant kasmetinę regiono kūrėjų apdovanojimų ceremoniją CEEGA.

„Keliaudami po pasaulį dažnai pastebime, kad užsienio leidėjai ir investuotojai žino populiariausius čia sukurtus žaidimus, tokius kaip „Murder in the Alps“ ar „Human Fall Flat“, tačiau nežino, kad tie žaidimai sukurti Lietuvoje. CEEGA apdovanojimai, kuriuose šiemet buvo pagerbti globalaus pripažinimo sulaukę projektai „Frostpunk“, „Attentat 1942“ ar „Kingdom Come Deliverance“, padeda pranešti pasauliui apie save. Nekalbant jau apie tai, kad šio memorandumo partneriai lenkai, čekai, slovakai, turi stiprią infrastruktūrą, ypač nepriklausomų žaidimų kūrėjų sektoriuje, tad šiais metais švenčiamo penktojo LŽKA gimtadienio proga pasidovanojome sau pluoštą draugų ir partnerių!“ – pasakojo LŽKA valdybos pirmininkas Šarūnas Ledas.