Kitą savaitgalį, balandžio 11-14 dienomis Klaipėdoje jau penktąjį kartą įvyks tarptautinis animacijos ir žaidimų festivalis BLON. Šiemet žiūrovų ir žaidimų mėgėjų vėl lauks ne tik pilno ir trumpo metro animacinių filmų programa, bet ir žaidimų pristatymai bei pažintis su jų kūrėjais.

Labiau besidominčius žaidimų industrija ir ypač žaidimų kūrimu organizatoriai kviečia dalyvauti nemokamoje industrijos paskaitų programoje, kurioje šiemet patirtimi dalinsis išskirtinių įvairių apdovanojimų pelniusių žaidimų autoriai.

Garsios Čekijos studijos „Amanita“ naujasis žaidimas „CHUCHEL“ neseniai pelnė prestižinį tarptautinių mobilių žaidimų apdovanojimą IMGA už geriausią dizainą ir meninį apipavidalinimą. Tiesa, dėl jo turinio ir pagrindinio herojaus kūrėjams teko susidurti ir su neigiama reakcija, net keisti dizaino sprendimus – apie tai papasakos žaidimo prodiuseris. Svečias iš Danijos pristatys japoniškos animacijos įkvėptą kinematografinį nuotykių žaidimą „Forgotton Anne“. Iš Ispanijos atvyksta išskirtinės pixel art stilistikos ir įtemptos išgyvenimo istorijos žaidimas „STAY“, jo autorius surengs specialias šio meno dirbtuves. Ilgametės „Warhammer“ žaidimų serijos koncepcinių piešinių kūrėjas pasidalins patarimais kaip išgyventi dirbant nepriklausomu dizaineriu. Lietuvių kūrėjai „Tag of Joy“ diskutuos apie gimtųjų šalių ir miestų įkvėpimą kuriant nuotykių žaidimus. Dar viena lietuvių studija „Sneaky Box“ papasakos apie savo kuriamus naujus projektus ir pademonstruos virtualių kortų žaidimą „Streets of Cyberworld“.

BLON festivalis vyks balandžio 11-14 dienomis Klaipėdos „Kultūros fabrike“, renginį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kino centras. Daugiau apie festivalį ir pilna programa svetainėje blon.lt.